MotoGP uus hooaeg algas 24-aastase itaallase debüütvõiduga

Enea Bastianini
Enea Bastianini Autor/allikas: SCANPIX/EPA

MotoGP 2022. aasta hooaja avavõistluse Kataris Lusailis võitis itaallane Enea Bastianini (Ducati).

Bastianini võitis ajaga 42.13,198, edestades 0,346 sekundiga teiseks tulnud lõuna-aafriklast Brad Binderit. Pikalt juhtinud hispaanlane Pol Espargaro pidi lõpuks leppima kolmanda kohaga.

24-aastase Bastianini jaoks on tegemist karjääri esimese võiduga MotoGP klassis, varem on ta võitnud kolm etappi Moto3-s ja samuti kolm tunamullu Moto2 klassis, mis aitasid ta ühtlasi tiitlile ja kohani MotoGP-s. Oma debüüthooajal kuninglikus klassis jõudis itaallane kahel korral pjedestaalile ja sai kokkuvõttes 11, koha.

Moto2 klassis võidutses Kataris Celestino Vietti ja Moto3-s Andrea Migno, ehk kõigis kolmes võistlusklassis tõusid Lusailis pjedestaali kõrgeimale astmele itaallased.