Põgenemine Ukrainast: Kreida viskas spordikoti metsa, et oleks lihtsam joosta

{{1646497140000 | amCalendar}}
Foto: NK Veres Rivne

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak kirjeldas ERR-ile antud intervjuus, kuidas Eesti jalgpallurite lahkumine sõjakeerisesse sattunud Ukrainast välja nägi. Ühe sõnaga öeldes oli tegu põgenemisega.

Ukrainas viibis kokku neli Eesti jalgpallurit: kohalike klubidega lepingud sõlminud Joonas Tamm, Vladislav Kreida ja Bogdran Vaštšuk ning lisaks ka lepingut teenida lootnud Mihkel Ainsalu.

"Kõik need piiriületuse keerukused... Tamm, Vaštšuk ja Vaštšuki abikaasa olid ühes piiripunktis, kus kõik liikus väga aeglaselt ja õhkkond oli hästi ekstreemne. Seal olukord võimendus ühel hetkel, kui Vaštšuk kaotas oma passi ära. Välisministeeriumi kaudu sai tehtud vastavad paberid, et ta ID-kaardiga saaks üle piiri," rääkis Pohlak.

"Kreida tuli teisest piiripunktist, sest tema oli Rivnest. Tema viimased 20 kilomeetrit läks joostes, sest ta toodi autoga piirile - autoga ei saanud sealt enam edasi. Viskas ka oma spordikoti metsa, et lihtsam oleks joosta. Tema kirjeldas ka detailselt oma piiriületusprotsessi, mis oli paras kaos, kus oli ka ärakukkujaid - nii surijaid kui ka minestanuid."

"Piiriületus oli võitlus ja tema sportlase loogika, hinge ja jõuga oli üks neist, kes hakkas seal korda looma. Kirjeldused piiriületustest on päris... ütleme, et värvikad ja ei vasta ettekujutusele sellest, kuidas oleme harjunud tänapäeva maailmas elama," jätkas Pohlak.

"Kreidal sai ka telefoni aku tühjaks. Kodused otsisid teda päris pikalt taga. Teiselt poolt piiri saadeti talle vastu auto, et saaks sealt ära tulla. Autojuht oli ka tükk aega teadmatuses. Vlasi Sinjavski [samuti Eesti jalgpallur] mängib seal lähedal Tšehhis ja tema oli see, kes aitas Kreidat teisepoolt piiri edasi minna."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: