Venemaa spordiministeerium läheb võistluskeeldude vastu spordikohtusse

Rahvusvahelise Spordiarbitraaž Lausanne'is
Rahvusvahelise Spordiarbitraaž Lausanne'is Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Venemaa spordiministeerium valmistab ette kaebust Rahvusvahelise Spordiarbitraažile (CAS), et vaidlustada mitme rahvusvahelise föderatsiooni otsused kõrvaldada riigi sportlased oma võistlustelt.

Suur osa ülemaailmsest spordiringkonnast on Venemaa koondised ja sportlased pärast riigi sissetungi Ukrainasse spordimaailmast tõrjunud. Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) soovitas rahvusvahelistel spordialaliitudel keelata kõigil Venemaa sportlastel ja ametnikel osaleda kõigil rahvusvahelistel spordialadel.

Samuti on ära jäetud või korraldamisõigus ära võetud mitmelt Venemaal toimuma pidanud ürituselt. Venemaa spordiministri asetäitja Andrei Fjodorovi arvates peaks Venemaa selle eest saama hüvitist.

"Sissemaksena tehtud vajalike vahendite sissenõudmise võimalus ja väljavaated on selgitamisel, samuti materiaalse kahju hüvitamine," sõnas Fjodorov.

ROK on käskinud rahvusvahelistel föderatsioonidel tühistada või teisaldada kõik üritused, mis on plaanitud Venemaal ja ka Valgevenes.

Kuigi ROK soovitas rahvusvahelistel spordialaliitudel Venemaa ja Valgevene sportlaste osaluse täielikult keelata, on nad andnud loa võistelda neutraalsena, kui neid ei ole võimalik juriidilistel põhjustel või nii lühikese etteteatamisega võistluselt kõrvaldada.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: