Trentin võitis esimese itaallasena Le Samyni ühepäevasõidu

Matteo Trentin
Matteo Trentin Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Kolmapäeval Belgias toimunud Le Samyni ühepäevasõidu (UCI 1.1; 209 km) võitis esimese itaallasena Matteo Trentin (UAE Team Emirates). Eestlane Markus Pajur (Team Arkea Samsic) sai 47. koha.

Trentin sõitis ajaks 4:49.29. Kaheksamehelisse jooksikute gruppi kuulunud itaallane alistas finišis eestlase tiimikaaslase Hugo Hofstetteri ja belglase Dries De Boundti (Alpecin-Fenix).

Trentinil on sellel hooajal varasemalt ette näidata ka seitsmes koht Omloop Het Niewsbladilt ning üheksas koht Kuurne-Brüssel-Kuurne ühepäevasõidult.

Kokku osales võistlusel viis eestlast. Parima eestlasena 47. lõpetanud Pajur kaotas itaallasele 27 sekundiga. Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB; +8.05) sai 99. koha. Martin Laas (Bora-Hansgrohe), Rait Ärm (Equipe continentale Groupama-FDJ) ning Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) tulemust kirja ei saanud.

Toimetaja: Debora Saarnak