Käit lõi Rumeenia kõrgliigas oma esimese värava

Mattias Käit
Mattias Käit Autor/allikas: FC Rapid 1923 Facebook

Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit lõi Rumeenia kõrgliigas oma esimese värava, kui eestlase koduklubi Bukaresti Rapid jäi võõrsil 2:3 alla Craiovale.

Rapid läks 58. minutil kohtumist juhtima, ent mõnikümmend minutit enne lõppu lõi Craiova viie minutiga kolm väravat. 81. minutil suutis Mattias Käit kaotusseisu ülitäpse kauglöögiga vähendada. Käit vahetati peaaegu kohe pärast väravat veel ühe ründaja vastu välja, kuid viigini Rapid ei jõudnud, vahendab Soccernet.

Liigatabelis on Bukaresti Rapid 16 meeskonna konkurentsis üheksandal kohal. Põhihooaja ehk 30. vooru lõpuni jääb veel vaid üks mäng, seega meistritiitli nimel heitlema hakkavasse esikuuikusse Rapid ei pääse.

Tabeli tagumisele poolele jäävad kümme meeskonda mängivad veel ühe ringi ehk üheksa vooru. Otse esiliigasse langevad Rumeenias tabeli kaks viimast, tagantpoolt kolmas-neljas klubi lähevad üleminekumängudele. Väljakukkumine Rapidit ei ähvarda ning ka üleminekumängude kohast ollakse praegu kaheksa punkti võrra eespool.