Carmel Kallemaa: mulle uued reeglid väga meeldivad

Teist korda iluvõimlemise Grand Prix' võistlusena peetud Miss Valentine viidi poliitilisest olukorrast ja koroonaviirusest hoolimata läbi. Osalejate arv jäi siiski planeeritust väiksemaks.

Miss Valentine'i kulminatsiooniks olnud Grand' Prix' võistlustel näitas kõrget klassi maailmameister ja olümpiapronks Alina Harnasko.

Valgevenelanna sõitis Tartusse isiklikul initsiatiivil kohale, sest sportlik hing soovis maailmas toimuvast hoolimata ennast proovile panna. Võistelda tuli neutraalse sportlasena. Harnasko võitis laupäevase mitmevõistluse ja pühapäeval neljast üksikalast kolm.

Iluvõimlemises on pärast olümpiatsükli lõppu kehtestatud uued reeglid. Lihtsalt seletades on senisest enam väärtustatud kava kunstiline pool ja sportlase artistlikkus.

"Esimene suur võistlus mul peale nelja aastat - ma pole individuaali teinud. Ma olen päris rahul, suutsin enam-vähem puhtalt teha. Tuleb veel vaid puhastada ja raskusi juurde lisada," lausus Kallemaa.

"Mulle uued reeglid väga meeldivad, sest mulle meeldib platsil särada. Teha emotsioonidega. Üleüldse elemendid on ka alati päris head olnud. Uued reeglid on minu jaoks väga normaalsed."

Eesti koondislastest Polina Muraško ei võistelnud. Nii oli meie esinumber Melany Keler. Tema kavad olid keerulised ja esines vahendikaotusi. Rõngaharjutuses tuli teine koht, Keler jäi rahule ka palliharjutusega. Mitmevõistluses oli ta neljas.

Miss Valentine tõi tänavu kokku võistlejaid 20 riigist.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: