EOK peasekretär: meie sportlased ei peaks osalema võistlustel Venemaal

Siim Sukles
Siim Sukles Autor/allikas: Karli Saul/EOK

Eesti olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles andis teada, et ükski Eesti sportlane ei peaks osalema Venemaal või Valgevenes toimuval võistlusel.

"Oleme hoidnud sporti ja poliitikat võimalusel lahus. Kahjuks lōppes eile poliitika esimeste pommide ja surmadega. Jah, sportlane ei ole otseselt selles süüdi aga ta esindab riike, kes on keeranud ametlikult inimsuse vastu," kirjutas Sukles ühismeedias.

"Seega ei peaks üksi meie sportlane osalema ühelgi võistlusel, mis peetakse Venemaa või Valgevene riigis. Samuti ei näe ma kohta nende riikide territooriumitel toimuvateks rahvusvahelisteks jõuproovideks."

"Rahvusvahelistelt alaliitudelt ootaks sõnumit, et sõltumata nime muutusest või lipu peitmisest, ei ole Venemaa ja Valgevene esindajad kuhugile enam oodatud," jätkas EOK peasekretär.

"Panganduse ja majanduse ahistamine kõnetab eliiti, spordi kaudu suhtumise näitamine, tekitab sisemist rahulolematust ja annab selgema märgi tavainimestele."

Maailma suhtumine Venemaasse ja Valgevenesse halvenes tunduvalt neljapäeval, kui Venemaa otsustas varahommikul alustada sissetungi Ukrainasse, sealhulgas ka Valgevene territooriumi kaudu.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: