Barcelona võttis suure võidu, Borussia Euroopa liigas ei jätka

FC Barcelona
FC Barcelona Autor/allikas: SCANPIX/PA Images

Jalgpalli Euroopa liigas selgusid viimased kuueteistkümnendikfinaali pääsejad. Tiitli nimel jätkavad võitlemist FC Barcelona, Real Betis, Glasgow Rangers ja Braga.

FC Barcelona võitis Diego Maradona nimelisel staadionil peetud kohtumises 4:2 Napolit. Barcelona lõi kolm oma väravatest juba esimesel poolajal, kui skoori tegid kaheksandal minutil Jordi Alba, 13. minutil Frenkie de Jong ning 45. minutil Gerard Pique. 23. minutil lõi Napoli ühe värava vastu, kui penalti realiseeris Lorenzo Insigne. Barcelona neljanda värava lõi Pierre-Emerick Aubameyang 59. minutil. Napoli eest sai värava kirja ka Matteo Politano 87. minutil. Kahe mängu kokkuvõttes pääses edasi Barcelona (5:3).

Real Betis mängis koduväljakul 0:0 viiki Peterburi Zenitiga. Järgmisesse vooru sai edasi Real Betis (3:2)

Dortmundi Borussia ei suutnud Glasgow Rangersi vastu imet korda saata ning kukkus Euroopa liigast välja. Neljapäevases mängus mängiti 2:2 viiki (22. ja 57. James Tavernier – 31. Jude Bellingham, 42. Donyell Malen), kuid kahe mängu kokkuvõttes võitis Rangers 6:4.

Braga ja Šeriffi kohtumises nähti aga nii lisaaega kui ka penaltiseeriat. Edasipääsu kindlustas Braga meeskond.

Napoli – Barcelona 2:4
Real Betis – Peterburi Zenit 0:0
Glasgow Rangers – Dortmundi Borussia 2:2
Braga – Tiraspoli Šeriff 2:0

Toimetaja: Sirli Vaarik