Karjääri parim hooaja algus hoiab Nadali esikohta jahtiva Medvedevi kursil

Rafael Nadal
Rafael Nadal Autor/allikas: SCANPIX/AP

21-kordne slämmiturniiride võitja Rafael Nadal jõudis Mehhikos toimuval ATP 500 kategooria turniiril kindla võiduga veerandfinaali.

Endine esireket alistas kolmapäevases teise ringi kohtumises tunni ja 17 minutiga ameeriklase Stefan Kozlovi 6:0, 6:3. Veerandfinaalis on neljanda asetusega hispaanlase vastaseks teine ameeriklane Tommy Paul, kes alistas serblase Dušan Lajovici.

Nadal on sellel aastal võitnud kõik oma 12 mängu, triumfeerides jaanuaris nii Melbourne'i ATP turniiril kui sellele järgnenud Austraalia lahtistel. Ühtlasi tähistab see tema karjääri parimat hooaja algust: 11 võiduga alustas ta 2014. aastat, ent kaotas siis Austraalia lahtiste finaalis Stanislas Wawrinkale.

Poolfinaalis võib Nadal kohtuda esimese asetusega Daniil Medvedeviga, kes oli oma teise ringi kohtumises kindlalt, 6:1, 6:2 üle Nadali kaasmaalasest Pablo Andujarist. Kui Medvedev peaks turniiri võitma, saab temast esmakordselt maailma esireket.