Läti jalgpalliliit võtab EJL-i akadeemiast eeskuju

Jalgpall
Jalgpall Autor/allikas: Pixabay

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ja Arte gümnaasiumi koostöös loodud jalgpalliakadeemia projektiga käisid sel kuul tutvumas Läti Jalgpalliliidu esindajad, kes plaanivad sarnase ettevõtmisega alustada ka oma riigis.

Sel sügisel oma neljandat sünnipäeva tähistav jalgpalliakadeemia projekt annab igal aastal mitmekümnele noormängijale võimaluse siduda oma haridustee jalgpalliga. Kui juba varem alanud EJL-i ja Arte gümnaasiumi vaheline koostöö võimaldas 10.-12. klassis õppida jalgpalliklassis, siis 2018. aastal laienes see ka 8.-9. klassi õpilastele.

Eesti kogemusest õppimiseks külastasid Läti Jalgpalliliidus noortetööga seotud projektidega tegelevad Roberts Mezeckis ja Deniss Bezuščonoks EJL-i jalgpalliakadeemiat, kus tutvusid õppe- ja treeningprogrammi ning metoodikaga, jälgisid akadeemia treeninguid ning said ülevaate haridusliku poole korraldusest.

Jalgpalliakadeemia eestvedaja Marko Lelovi sõnul oli tegemist väga positiivse kohtumisega. "Läti esindajad olid külaskäigust väga põnevil ning neil oli suur soov näha, kuidas meie projekt toimib, kuidas valitakse mängijaid ja kuidas toimub suhtlus klubidega. Kuna nende plaan on meie akadeemiale üsna sarnane, olid nad kõigest väga huvitatud, kohtumise eest tänulikud ja näitasid meie tehtud töö vastu üles suurt austust," rääkis Lelov. 

EJL-i jalgpalliakadeemia mängijad saavad treenida Lilleküla jalgpallikeskuses, neile on tagatud transport ja pärast treeningut kvaliteetne toidukord. Neli korda nädalas toimuvatele harjutuskordadele lisandub kaks kehalise ettevalmistuse treeningut. Akadeemia noormängijad esindavad õpingute vältel meistrivõistlustel oma koduklubisid, kellele kuuluvad ka mängijaõigused.

2018. aastal alustanud EJL-i ja Arte jalgpalliakadeemia toob kokku 8.-9. klassi talendikad jalgpallurid üle Eesti. Mullu juunikuus pani põhikoolile piduliku punkti jalgpalliakadeemia teine lend ning 2022. aasta seisuga õpib akadeemias 47 noormängijat. Lisaks projekti eestvedajale Marko Lelovile tegutsevad jalgpalliakadeemias peatreener Marko Pärnpuu, treener Andres Oper, kehalise ettevalmistuse treener Hendrik Nälk ja väravavahtide juhendamise eest vastutav Andrus Lukjanov. Füsioterapeut on Jürgen Masing.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: