Manchester City sai üllatuskaotuse Tottenham Hotspurilt

Harry Kane ja Pierre-Emile Höjbjerg (Tottenham Hotspur)
Harry Kane ja Pierre-Emile Höjbjerg (Tottenham Hotspur) Autor/allikas: SCANPIX / AP

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 26. voorus lõppes liidermeeskond Manchester City 15-mänguliseks jäänud võiduseeria, kui koduväljakul jäädi alla Tottenham Hotspurile 2:3.

Dejan Kulusevski viis Tottenhami juba neljandal minutil juhtima, kuid 33. minutil Ilkay Gündogan viigistas ja rohkem väravaid esimesel poolajal ei löödud.

Harry Kane'i tabamus 59. minutil viis Tottenhami uuesti juhtima ja 73. minutil saatis Kane taas palli kodumeeskonna väravasse, aga seda ei loetud suluseisu tõttu.

Mängu lõpus õnnestus Man Cityl teenida aga 11 meetri karistuslöök, mille vahetusest sekkunud Riyad Mahrez ka realiseeris. Viigipunktita jäädi sellegipoolest, sest viiendal üleminutil lõi Kane külaliste võiduvärava.

Manchester City hooaja kolmas kaotus oli paljudele ootamatu, sest Tottenham Hotspur vorm on olnud viimasel ajal väga heitlik ja Manchester City on näinud üles kindlust.

Kindlasti pakkus tulemus rõõmu Liverpoolile, kes oli kodus parem Norwich Cityst 3:1 (64. Sadio Mane, 67. Mohamed Salah, 81. Luis Diaz - 48. Milot Rashica).

Man Cityt ja Liverpooli lahutab nüüd liigatabeli tipus kuus punkti, aga Liverpoolil on ka üks kohtumine varuks.

Tulemused: West Ham United - Newcastle United 1:1, Arsenal - Brentford 2:1, Aston Villa - Watford 0:1, Brighton & Hove Albion - Burnley 0:3, Crystal Palace - Chelsea 0:1, Liverpool - Norwich 3:1, Southampton - Everton 2:0, Manchester City - Tottenham Hotspur 2:3.

Tabelitipp: 1. Manchester City 63 punkti (26 mängust), 2. Liverpool 57 (25), 3. Chelsea 50 (25), 4. Manchester United 43 (25), 5. West Ham United 42 (26), 6. Arsenal 42 (23), 7. Tottenham Hotspur 39 (23), 8. Wolverhampton Wanderers 37 (23).