Tartu alistas põnevalt lõppenud mängus Tarva

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond
Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Autor/allikas: BK Liepaja/Ģirts Ģertsons

Korvpalli Eesti-Läti ühisliiga reedeses ainsas mängus alistas Tartu Ülikool Valgas 70:67 Rakvere Tarvase.

Tartu meeskond oli suurema osa viimasest veerandajast nelja- või kuuepunktilises eduseisus, aga kaks ja pool minutit enne lõpusireeni tegi Tarvas seisul 62:68 lühispurdi ja jõudis viimase minuti alguseks punkti kaugusele.

Braxton Huggins tegi järgmisel rünnakul pallikaotuse ja Tarval oli võimalus mängu juhtima minna, aga Emmanuel Wembi blokeeris Toms Kedise viske, USA tsentri pealtpanek viis Tartu kümme sekundit enne lõpusireeni kolmega ette ning kuigi Igor Josipovic sai viimastel sekunditel veel ründelaua, viskas ta seejärel olukorras, kus Rakvere oleks vajanud kolmest, mööda kahepunktiviske.

Wembi panustas võitu 12 punkti ja 13 lauapalliga, Robin Kivi arvele jäi 14 punkti. Aleksa Nikolic oli Rakvere eest lähedal kolmikduublile, kui viskas 15 punkti, kogus 11 lauapalli ning jagas kaaslastele kaheksa resultatiivset söötu.

Tartu on kaheksa võidu ja 13 kaotusega tabelis üheksandal kohal, nelja võidu kõrvale 17. kaotuse saanud Tarvas jätkuvalt eelviimane ehk 13.