Ligi 500 noort kergejõustiklast selgitavad nädalavahetusel Eesti meistrid

Anna Maria Millend
Anna Maria Millend Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Nädalavahetusel, 19.-20. veebruaril peetakse Lasnamäe kergejõustikuhallis U-18, U-20 ja U-23 vanuseklasside Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus.

Võistlema on oodata ligi 500 sportlast 44 liikmesklubist, lisaks teevad mitmed Eesti tipud, nagu Karl Erik Nazarov (Audentese SK), Marielle Kleemeier, Hans Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), Kreete Verlin (SK Fortis), Liis Roose, Grit Šadeiko (TÜ/ASK) ja Tanel Visnap (Valga SK Maret Sport) kaasa väljaspool arvestust.

U-23 vanuseklass

Meeste 60 m jooksus saab kaasa elada Ats Kivimetsa (Audentese SK), Robin Sapari (Rakvere KJK Vike) ja Lukas Lesseli (TÜ/ASK) mõõduvõtule. Kivimets ja Sapar on stardipakkudel ka 200 m jooksus. Kahte halliringi tuleb jooksma selge favoriidina Lessel.

Värske naiste viievõistluse Eesti täiskasvanute ja noorsoo meister Katre Sofia Palm (Audentese SK) on üles antud, kuulitõukes, kõrgus- ja kaugushüppes. Mitmevõistlejad Romet Vahter (KJK Saare) ja Rasmus Roosleht (Niidupargi KJK) asuvad nädalavahetusel starti samuti mitmel alal.

Ann Marii Kivikas (SK Altius) tuleb meistrimedalite eest võitlema 60 m ja 200 m sprintides, lisaks on neiu üles antud kaugushüppes. Neidude U-23 vanuseklass 3000 m käimisel tasub silma peal hoida Jekaterina Mirotvortseval (KJK Kalev-Sillamäe), kes peale pikka vigastuspausi on taas võistlusrajal.

Markus Anvelti (KSK Alem) näeme kullapretendenina kõrgushüppes, Eliise Anijalga (Tartu SS Kalev) näeme kaugus- ja kolmikhüppes, Gertu Küttmanni (Niidupardi KJK) kuulitõukes.

U-20 vanuseklass

U-20 vanuseklassis näeme 2021. aasta tiitlivõistluste medaliomanikke – stardis on Audentese Spordiklubi piigad Anna Maria Millend ja Elisabeth Pihela. Millend on üles antud oma peaalal 60 m tõkkejooksus, lisaks teeb kaasa 200 m ning 4×200 m teatejooksus. Pihela tuleb tiitlit kaitsma kõrgushüppesektoris.

Noormeeste vanuseklassis tuleb pikki õhulende sooritama U-20 Euroopa meistrivõistluste pronksmedalimees Viktor Morozov (KJK Atleetika). Noormees on üles antud ka kaugushüppes.

Neidude U-20 vanuseklassi kuulitõukes võib põnevat duelli oodata Kelly Heinpõllu (KJS Sakala) ja Berit Saare (KJK Vike) esituses. Edlin Lisbeth Laur ja Liisa Maria Lusti (mõlemad Audentese SK) asuvad võistlustulle 60 m tõkkejooksus, kaugus- ja kõrgushüppes ning 4x200m teatejooksus.

Meeste käimises tuleb favoriidina stardijoonele Artur Djatšuk (KJK Kalev-Sillamäe). Laura Lokotar (Kose 2000) tuleb starti neidude kaugushüppes ja 4x200m teajooksus, Carlyn Pukk (SK Altius) teivashüppes, 60 m tõkkejooksus ja 4×200 m teatejooksus.

U-20 vanuseklassi 400 m ja 800 m meistritiitlite eest tuleb stardijoonele Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev). Hannes Remmelgas (TÜ/ASK) püüab meistritiitlit noormeeste kuulitõukes (TÜ/ASK), Carmen Rääk (Valga SK Maret Sport) tuleb medalimõtetega starti keskmaadistantsidel.

Mitmevõistlejaid Valter Eric Viiselit (Tallinna SS Kalev) ja Andreas Hantsoni (Viljandi KJS Sakala) näeme võistlustules rohkem kui kolmel alal.

Pea pooled nädalavahetuse võistlejatest tuleb U-18 vanuseklassist

U-18 vanuseklassi kõige võistlejaterohkem klubi on Audentese Spordiklubi, kus võistlustules 26 sportlast. Palju maha ei jää SK Elite Spordiklubi liikmed, kel stardinimekirjas 23 noorsportlast.

Anna Panenkot (KJK Atleetika) näeme neiude 200m jooksus ning favoriidina asub võistlustulle kaugus- ja kolmikhüppes. Risto Kalju Nõmme Kergejõustikuklubist on eeldatava favoriit noormeeste 2000 m jooksus ning Karmen Bruus (Tartu SS Kalev) kõrgushüppes.

Värske noorte mitmevõistluse Eesti meister Harry Richard Jääger (SK Elite Sport) on üles antud koguni seitsmel alal – 60 m tõkkejooksus, 400 m, 800 m, 4×200 m teatejooksus, kaugus-, teivas- ja kõrgushüppes.

SK Altiuse mitmekülgne sportlane Viola Hambidge (SK Altius) on üles antud viie alal: 60 m tõkkejooksus, 400 m, 800m, 1500 m, ja 4x200m teatenaiskonnas.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: