Läti esireket jõudis Dubai turniiril poolfinaali

Jelena Ostapenko
Jelena Ostapenko Autor/allikas: SCANPIX/AP

Dubais toimuval WTA 500 kategooria tenniseturniiril tagas koha poolfinaalis lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 21.), kes sai veerandfinaalis jagu Petra Kvitovást (WTA 25.) 5:7, 7:5, 7:6.

Tasavägises kohtumises kulus Jelena Ostapenkol kahekordse suure slämmi turniiri võitja alistamiseks kaks tundi ja 42 minutit. Lätlanna on jõudnud viimasest seitsmest turniirist neljal vähemalt poolfinaali ning tänu sellele tõuseb ta järgmisel nädalal maailma edetabelis 20 parima sekka. Viimati oli Ostapenko maailma edetabelis nii kõrgel kohal 2018. aasta oktoobris.

Poolfinaalis läheb Ostapenko vastamisi endise maailma esireketi Simona Halepiga (WTA 23.), kes alistas veerandfinaalis 6:4, 6:3 tulemusega kaheksandana paigutatud Ons Jabeuri.

Teises poolfinaalis mängib kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenud Marketa Vondroušova (WTA 38.) venelanna Veronika Kudermetovaga (WTA 31.). Vondroušova sai veerandfinaalis 7:5, 6:4 tulemusega jagu ukrainlannast Dajana Jastremskalest (WTA 146.). Kudermetova alistas 6:2, 5:7, 6:4 tulemusega šveitslanna Jil Teichmanni (WTA 35.).

Toimetaja: Henrik Laever