Kehra alistanud Tabasalu kerkis meistrivõistlustel teiseks

Võistkondade resultatiivseimad vastastikku. Kaitses üritab Laura Kärner takistada Merili Heinlat.
Võistkondade resultatiivseimad vastastikku. Kaitses üritab Laura Kärner takistada Merili Heinlat. Autor/allikas: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Eesti naiste käsipalli meistrivõistlustel peeti kolmapäeval üks kohtumine, kui karikaturniiri pronksikohtumise kordusvaatuses läksid Tabasalus vastamisi kohalik Audentes ja HC Kehra. Tabasalu/Audentes alistas Kehra 30:24 (16:11).

Võistkonnad olid enne kolmapäevast mängu sel hooajal kohtunud kolmel korral ning senini ei olnud Tabasalu vastastele suurt võimalust andnud. Viimati kohtuti detsembris karikavõistluste pronksimatšis, kui Audentes võttis suureskoorilise 41:32 võidu. Kolmapäevane mäng aga tõotas algusest peale põnevamat lahingut.

Kuigi Tabasalu võttis kohtumise alguses ohjad enda kätte ja asus kuuendaks minutiks 4:1 ette, siis lühikese pausi järel Kehra kosus ja kümnendal minutil tõi Merili Heinla tabamus külalisvõistkonna viigiseisuni, 4:4. Järgmised hetked möödusid kordamööda väravaid visates, kuid siis tegi koduvõistkond 7:0 spurdi, mille lõpetas Teele Utsali tabamus ja Audentes asus 14:7 juhtima.

"Tänase mängu langemise hetk oli esimese poolaja keskel, kui me ei saanud üheksa minuti jooksul ühtegi väravat ning Tabasalu tegi kohe 7:0 spurdi, mis meile saatuslikuks sai. Teist poolaega alustasime paremini, kuid mingi hetk sai lihtsalt jaks otsa," ütles Kehra poolel üheksa väravat visanud mängujuht Merili Heinla.

Teise poolaja algus möödus kordamööda skoorides ning Tabasalu suutis ilusti vahet hoida. Hästi tabasid Teele Utsal ja Laura Kärner. Kehra aga ei olnud veel oma viimast sõna öelnud ning Merili Heinla kolm järjestikkust väravat vedasid külalised 52. minutil viigiseisuni, 23:23. Enamaks aga Kehra võimeline ei olnud, kui paar tehnilist viga ja Audentese väravavahi ilusad tõrjed andsid viimastel hetkedel eelise võõrustajatele ja lõppseisuks tegi Teele Utsal 30:24.

"Üldiselt võime mänguga rahule jääda. Treener katsetas erinevaid kooseise ning see lõi vahepeal mängurütmi sassi, kuid õnneks suutsime selle uuesti leida ning lõpetasime mängu veenva võiduga. Pika pausi rabedus hakkab vaikselt üle minema, mille tõttu tehnilisi vigu oli juba vähem kui eelmisel nädalal. Noorte vorm on praegu hea ja eriti tooksin seekord esile noore mängujuhi Gertu Jõhvika," kommenteeris Tabasalu mängiv treener Merit Moro.

Mängu resultatiivsemad olid Tabasalu poolel Laura Kärner kaheksa ja Teele Utsal seitsme tabamusega. Kehra kasuks viskasid Merili Heinla üheksa ja Heete Kuuskla neli väravat. Pärast kolme vooru jätkab Reval-Sport/Mella täiseduga, HC Tabasalu/Audentes on teisel kohal nelja punktiga. Neile järgneb Aruküla/Mistra kahe punktiga ning HC Kehra ei ole veel punktiarvet avanud.

Naiste meistrivõistluste kohtumised:

15.02 kell 19.15: Aruküla/Mistra - Reval-Sport/Mella (Aruküla Spordihoone) 18:33 (11:18)
16.02 kell 18.30: HC Tabasalu/Audentes - HC Kehra (Tabasalu Spordihoone) 30:24 (16:11)
28.02 kell 19.00: HC Kehra - Reval-Sport/Mella (Kehra Spordihoone)
02.03 kell 18.30: HC Tabasalu/Audentes - Aruküla/Mistra (Tabasalu Spordihoone)

Toimetaja: Henrik Laever