Täielik lagunemine: Kalev/Cramo viskas VEF-ile veerandajaga neli punkti

Korvpalli Eesti-Läti liigas läks BC Kalev/Cramo tabeliliidri Riia VEF-i vastu poolajale 52:43 eduseisus, ent kaotas siis kolmanda veerandaja 4:28 ja kogu kohtumise lõpuks 76:93.

Eelmisel neljapäeval Kalevi spordihallis Ventspilsile kaotanud Kalev/Cramo alustas tabeliliidri vastu hästi, kui avaveerand võideti 30:17 ja poolajale mindi üheksapunktilises eduseisus.

Seejärel lagunes Eesti klubi aga totaalselt, kui VEF võitis kolmanda veerandaja lausa 28:4. Kümne minuti jooksul ei teinud Kalev/Cramo korvi suunas mitte ühtegi kahepunktiviset (!), kuuest teele saadetud kaugviskest tabas üks Silas Melsoni sooritus ja Rauno Nurger lisas kahest vabaviskest ühe.

Viimasel veerandajal sai Kalev/Cramo rünnaku taas käima ja viskas 20 punkti, aga sellest enam ei piisanud ja nii tuli leppida 76:93 kaotusega.

Kristjan Kitsing ja Silas Melson viskasid Eesti klubi kasuks 15 punkti, Rauno Nurger lisas 11 lauapalli (neist seitse ründelauast) ja viis korvisöötu, aga vaid ühe punkti. Donovan Jackson tabas 16 pealeviskest neli. Üleplatsimeheks oli 19 punkti visanud Alexander Madsen.

VEF on 20 võidu ja ühe kaotusega tabeliliidriks, Kalev/Cramol on kolmandana 16 võitu ja neli kaotust.

TalTech tegi võõrsil Valmiera vastu võimsa teise poolaja, kui läks vaheajale seisul 39:38, aga võitis mängu lõpuks 94:71. Brandon Childress vedas Tallinna klubi 27 punktiga, Oliver Metsalu lisas 16 silma.

Pärnu Sadam ja BK Ogre pidasid Lätis põneva lõpuga matši, kus pärnakad jõudsid 50 ja 21 sekundit enne sireeni kahe punkti kaugusele, ent kaotasid lõpuks 71:74. Alterique Gilbert viskas Pärnu kasuks 20 punkti, Mihkel Kirvese arvele jäi 19 punkti ja 11 lauapalli.