Eestlased Itaalias: Vene ja Varese võtsid võidu, Riismaa koduklubi kaotas

Siim-Sander Vene viskel
Siim-Sander Vene viskel Autor/allikas: Pallacanestro Varese

Möödunud nädalavahetusel toimusid meie pallurite osalusel Itaalias taas mitmed kohtumised. Kuigi mõned kohtumised lükkusid taaskord edasi, väljusid põnevatest kohtumistest Serie A-s ja Serie B-s võitjatena ka meie meeste koduklubid.

Itaalia kõrgliigas Serie A-s käisid Siim-Sander Vene ja Varese pühapäeval Veneetsias, kus õnnestus võita kohalikku Reyerit seisuga 93:82 (22:22, 28:17, 18:24, 25:19). Tavapäraselt algviisikus alustanud Vene viibis väljakul 30 minutit, mille jooksul viskas 14 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 0/5, vabavisked 2/2). Lisaks punktidele hankis Eesti koondise kapten kolm lauapalli ja jagas kaks korvisöötu ja neli vaheltlõiget, vahendab Korvpall24.geenius.ee.

Serie A2 rohelises konverentsis pidasid tulise lahingu maha kaks liidermeeskonda, kui omavahel läksid kokku Joonas Riismaa koduklubi Pistoia ja Udine. Koduseinte toetusest sel korra ei piisanud ning Pistoial tuli külalistele 65:70 (17:17, 16:18, 18:14, 14:21) alla vanduda.

Hea mängu teinud Riismaa rassis väljakul 32 minutit ja viskas selle ajaga koduklubi paremuselt teise mehena 17 silma (kahesed 4/6, kolmesed 2/5, vaavisked 3/3), lisaks võttis eestlane kuus lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike.

Aste madalamal Serie B-s võitsid D-konverentsis Hugo Erkmaa ja Taranto kodusaalis 91:73 (17:16, 20:16, 26:19, 28:22) Avellinot. Erkmaa kogus 28 minutiga viis punkti (kaheses 1/2, kolmesed 1/2), viis lauapalli, kolm vaheltlõiget ja jagas ülekaalukalt meeskonna parimana kümme tulemuslikku söötu.

Loe pikemalt portaalist Korvpall24.geenius.ee.

Toimetaja: Sirli Vaarik