Reval-Sport/Mella jätkab meistrivõistlustel täiseduga

Reval-Sport/Mella poolelt kümne väravaga oma võistkonna võidule vedanud Angelika Šalk
Reval-Sport/Mella poolelt kümne väravaga oma võistkonna võidule vedanud Angelika Šalk Autor/allikas: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Eesti naiste käsipalli meistrivõistlustel peeti teisipäeval üks kohtumine, kui Aruküla/Mistra võõrustas tabeliliidrit Reval-Sport/Mellat. Koduvõistkond pidi tunnistama vastaste kindlat 18:33 (11:18) paremust.

Mella ja Aruküla olid enne teisipäeva sel hooajal kohtunud kolmel korral ning kui karikaturniiril jäi kahel korral peale teisena mainitud võistkond, siis meistrivõistluste esimeses voorus pidi Mistra Reval-Spordi paremust tunnistama. Seni kõige tähtsamas omavahelises mängus jäid peale eilsed võõrustajad, kui detsembris Kehras toimunud karikafinaalis oldi tõelises põnevuslahingus paremad 23:22.

Teisipäevane kohtumine algas Mistrale sarnaselt nii mõnelegi varasemale sel hooajal, kui esimesed minutid ei saadud kuidagi oma mängu käima. Kaheksandal minutil tegi Mella poolt Natalia Gorozhanyna seisuks juba 8:1 ning kuigi Aruküla treener võttis seejärel aja maha, siis sellest seisust võõrustajad enam taastuda ei suutnudki. Järgmise perioodi küll koduvõistkond võitis ning 19. minutil tegi Mistra Aleksanda-Jennifer Mednikova karistusviskest seisuks 6:10. Kuid poolaja lõpp kuulus taas Reval-Spordile ning vaheajale mindi seisus 11:18.

"Tegime kohtumise alguses liiga palju lihtsaid tehnilisi vigu, mille vastased kiiresti ära karistasid. Meie realiseerimine ei olnud täna piisaval tasemele ja vastaste väravas ei õnnestunud Darja Belokurovat üle mängida. Rünnakul ei olnud meil tagaliinis lihtsalt piisavalt jõudu, et Mellat murda," ütles eile Aruküla peatreeneri kohustusi täitnud Andrus Rogenbaum.

Teine poolaeg mängupilti suurt muutust ei toonud ning Reval-Sport vaid suurendas oma edumaad. 38. minutil tegi külalisvõistkond juba seisuks 25:13. Viimased kaksteist minutit Mistral skoorida ei õnnestunudki ning lõppseisuks tegi Mella poolelt täna kümme väravat visanud Angelika Šalk 33:18.

"Mõnevõrra mõjutas meie tänast mängupilti võistkonda tabanud haiguselaine, kuid õnneks oli meil palju mängijaid ja kõik said piisavalt puhata. Olen uhke oma naiskonna üle, sest vaatamata lühikesele ettevalmistusajale, näitasid kõik head võitlusvaimu ja pingilt tulev toetus aitas meid kõvasti," kommenteeris eile taas ilusate tõrjetega säranud Reval-Sport/Mella väravavaht Darja Belokurova.

Aruküla/Mistra resultatiivseimad olid Mednikova viie ja Inna Baranova nelja tabamusega. Reval-Spordi poolelt viskasid enim väravaid eelnevalt mainitud Šalk kümne ja Anastasjia Bušina kaheksaga.

Reval-Sport/Mella jätkab meistrivõistlusi täiseduga, olles võitnud kõik kolm kohtumist. Aruküla/Mistral on sama mängude arvu juures kaks punkti. Kolmapäeval peavad oma kolmanda vooru kohtumise HC Tabasalu/Audentes ja HC Kehra.

Toimetaja: Sirli Vaarik