Neidude U-17 koondis pandi Itaalias koroonaviiruse tõttu isolatsiooni

Neidude U-17 jalgpallikoondis
Neidude U-17 jalgpallikoondis Autor/allikas: jalgpall.ee

Eesti kuni 17-aastaste neidude jalgpallikoondis pidas sel nädalal Itaalias kaks maavõistlust Itaalia eakaaslastega. Reisil viibides andsid neli mängijat positiivse koroonaviiruse proovi, mistõttu on koondis viieks päevaks isolatsioonis.

Koondis kogunes esmaspäeval Tallinnas ning kuigi Itaaliasse sõitmise reeglid ei nõudnud eelnevat testimist, andsid koondislased enda turvalisuse kaalutlustel vahetult enne kogunemist koroonaviiruse PCR- ja antigeenitestid, mis kõik osutusid negatiivseks.

Maavõistlusmängud Itaaliaga peeti 9. ja 11. veebruaril. Koju naasmiseks pidid neli mängijat, kelle vaktsineerimisest oli möödunud rohkem kui kuus kuud, andma 11. veebruaril koroonaviiruse proovi. Neljast testist üks osutus positiivseks, mistõttu suunati proovi andma kogu koondis. Kokku selgus proovidest neli positiivset tulemust.

Itaalias kehtivate reeglite järgi tähendab see, et kogu koondis suunati järgnevaks viieks päevaks isolatsiooni. Pärast isolatsiooniperioodi lõppu peavad kõik koondislased andma kordusproovi ja negatiivse testi andnud koondislased saavad seejärel Eestisse naasta.

Positiivse tulemuse saanutel pikeneb isolatsiooniperiood viie päeva võrra ja kui selliseid mängijad on, jääb nendega Itaaliasse ka täiskasvanud saatja koondise personali seast.

Itaalias toimuv treeninglaager oli ettevalmistuseks märtsis toimuvale EM-valikturniiri teisele ringile, kus minnakse vastamisi Bulgaaria ja Gruusia eakaaslastega.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: