Žalgiris ja Tartu Ülikooli spordiklubi sõlmisid korvpallialase koostööleppe

Vasakult: Paulius Motiejunas (Kaunase Žalgirise tegevjuht), Janar Talts (TÜASK korvpalli spordidirektor), Gediminas Navickas (Kaunase Žalgirise noorteprogrammi juht)
Vasakult: Paulius Motiejunas (Kaunase Žalgirise tegevjuht), Janar Talts (TÜASK korvpalli spordidirektor), Gediminas Navickas (Kaunase Žalgirise noorteprogrammi juht) Autor/allikas: Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi

Leedu korvpallihiid Kaunase Žalgiris ja Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi sõlmisid korvpallialase koostööleppe, mis tagab klubide koostöö mängijate ja treenerite arendamisel ning korvpallialase kogemuste vahetamisel. Kahe Euroopa kultuuripealinna klubi vahel sõlmitud leppega tulid Euroopa tippkorvpalli teadmised ja võimalused Tartule oluliselt lähemale.

Koostööd käis Tartu poolt Kaunases vormistamas Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi korvpalli spordidirektor Janar Talts, kes on ka selle taga, et sel suvel toimub juba teist korda Tartus Žalgiris Youth Camp ehk noorte korvpallilaager. "Žalgirise süsteemi kvaliteet on teada üle Euroopa ja loomulikult on meil väga hea meel ja au teha koostööd Baltikumi ainsa Euroliiga klubiga. Eelmise suve laager näitas, et Žalgirise nimi on korralik magnet ja tahame erinevate projektidega edasi minna veel suuremalt. Loodame, et sellest koostööst võidab nii Tartu kui kogu Eesti korvpall," sõnas Talts. 

Kaunase Žalgirise noorteprogrammi juht Gediminas Navickase sõnul on kokkulepe mõlemale poole kasulik. "Me näeme Tartu klubiga koostöös suurt väärtust ja ootan huviga uute projektide käivitamist. Meil on väga hea meel jagada oma kogemusi Tartu korvpallikogukonnaga ja näeme juba enne jaanipäeva meie Tartu laagris," sõnas Navickas. 

Tartu klubi on Kaunase Žalgirisega koostööd teinud ka enne koostööleppe vormistamist. Žalgirise süsteemist laenul mängis Tartus Arnas Velicka ja Tartu noortesüsteemist leidis tee Žalgirisse ja sealt edasi Kerr Kriisa, Tartu klubi on oma toetajatele korraldanud mitmeid reise Kaunasesse Euroliiga mängudele ning Žalgirise klubi telgitagustega tutvuma. Eelmisel suvel toimus Tartus esimene menukas Žalgirise noortelaager U-14 ja U-17 vanuses korvpalluritele ja sarnane laager tuleb Tartus ka sel aastal enne jaanipäeva.  

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: