Real ei saanud teist mängu järjest minema ja loovutas Euroliiga esikoha

Madridi Real - Barcelona korvpalli Euroliigas
Madridi Real - Barcelona korvpalli Euroliigas Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Korvpalli Euroliigas alistas Barcelona reedel põlise rivaali Madridi Reali ning tõusis pealinnaklubi ette tabeliliidriks.

Real oli kolm päeva varem rünnakul suures hädas, kui avapoolajal visati Fenerbahce vastu vaid 17 punkti ja sama kordus ka reedel: külalismeeskond Barcelona läks esimesel veerandajal kohtumist koguni 24:2 juhtima.

Real viskas veerandaja lõpuks kaheksa punkti Barcelona 20 vastu ja kuigi teisel neljandikul saadi rünnak lõpuks käima, oli pahandus juba tehtud ning Kataloonia hiid võitis mängu 86:68.

Nicolas Laprovittola viskas Barcelona kasuks 20 punkti ja korjas seitse lauapalli, Dante Exum lisas 13 ja Brandon Davies 11 punkti. Sarnaselt teisipäevale vedas Reali Walter Tavares, kelle arvele jäi seekord 25 punkti ja viis lauapalli.

Nii Barcelona kui Real on võitnud 20 ja kaotanud viis kohtumist, katalaanid tõusid neljanda järjestikuse võiduga aga Euroliiga tippu. Teistes reedestes mängudes alistas eelviimasel kohal olev Panathinaikos 76:63 Lyoni ja Crvena zvezda 84:77 Kaasani Unicsi.