Omavärav aitas Juventuse karikavõistluste poolfinaali

Torino Juventus
Torino Juventus Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Itaalia jalgpalli karikavõistlustel pääsesid poolfinaali tiitlikaitsja Torino Juventus ja Fiorentina.

Juventus alistas koduväljakul 2:1 tulemusega Sassuolo. 3. minutil viis kodumeeskonna juhtima Paulo Dybala tabamus, kuid 24. minutil viigistas seisu Hamed Junior Traore, kes keerutas palli värava tagumisse ristnurka.

Juventuse võiduvärav sündis kaks minutit enne normaalaja lõppu, kui jaanuaris klubiga liitunud ründaja Dušan Vlahovic lõi palli Sassuolo kaitsja Ruan Tressoldi põrkest väravasse.

Teises neljapäeval peetud veerandfinaalis sai Fiorentina 3:2 tulemusega jagu Atalantast. Fiorentina haaras eduseisu 8. minutil, kui penalti realiseeris Krzysztof Piatek. Atalanta viigivärava skooris 30. minutil äärekaitsja Davide Zappacosta, kes lõi postipõrkest tulnud palli Fiorentina väravavahi Pietro Terracciano selja taha.

Teise poolaja alguses läks Atalanta esmakordselt kohtumist juhtima tänu Jeremie Boga tabamusele. 71. minutil teenis Fiorentina teise penalti, kui karistusalas tegi vea Atalanta kaitsja Teun Koopmeiners. Taas läks penaltit lööma Krzysztof Piatek, kes ka sel korral ei eksinud ning viigistas seisu 2:2-le. Fiorentina kangelaseks kerkis vahetusest sekkunud Nikola Milenkovic, kes lõi kohtumise üleminutitel karistuslöögi järgsest olukorrast võiduvärava.

Fiorentina läheb poolfinaalis vastamisi Juventusega, teises poolfinaalis kohtuvad linnarivaalid Milan ja Inter.

Toimetaja: Henrik Laever