Tammearu aitas Roeselare Aganitsa koduklubi vastu võiduni

Roeselare Knack, Märt Tammearu (number 11)
Roeselare Knack, Märt Tammearu (number 11) Autor/allikas: cev.eu

Kolmapäevane võrkpalli Meistrite liiga mängupäev pakkus kahe eestlase vastasseisu, kui omavahel võtsid mõõtu Märt Tammearu ja Andri Aganitsa tööandjad. Eelmise omavahelise kohtumise 3:2 võitnud Roeselare Knack tegi sama tulemuse ka poolteist kuud hiljem, kui Friedrichshafen alistati Tammearu toel taaskord 3:2 (25:20, 14:25, 20:25, 31:29, 15:11).

Mängu alguses jätsid mõlemad võistkonnad eestlased pingile. Esimese geimi 25:20 võitnud Roeselare kaotas järgmise geimi 14:25 ja kolmanda juba napimalt 20:25. Kolmes avageimis vahetusest sekkunud Tammearu sai neljandaks algkoosseisu ja tõestas kõrget mänguklassi, lahendades selles geimis rünnakuid 63-protsendiliselt, vahendab Võrkpall24.ee.

Põnevas lõpplahenduses oli Knackil kasutada mitu geimpalli ning seisul 28:28 pidi võistkonna põhiründaja Matthijs Verhanneman trauma tõttu platsilt lahkuma. Roeselare võitis aga lõpuks geimi 31:29 ja mängimisele tuli veel üks geim.

Neljanda geimi põnevas lõpus sai Friedrichshafeni poolel esimesed eesliiniminutid seni servivahetusena mängus käinud Aganits, kes jäi algkoosseisu ka viiendaks geimiks. Teisel platsipoolel jätkas põhikuuikus Tammearu, kes lõi 12:9 eduseisul maha kaks palli ja 15:11 seisuga võitiski kodumeeskond pika ja põneva matši.

Tammearu kogus kahe täisgeimi ja mõne vahetushetkega kümme punkti (+9) ja näitas oma võistkonna parimat rünnakuprotsenti (60%). Aganits panustas Friedrichshafeni mängu ühe rünnakupunktiga (+1).