Manchester United pidi liiga punase laterna vastu leppima viigiga

Manchester Unitedi ründaja Cristiano Ronaldo
Manchester Unitedi ründaja Cristiano Ronaldo Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Inglismaa kõrgliigas läksid teisipäeval vastamisi Manchester United ja liigatabelis viimasel kohal paiknev Burnley, kes mängisid 1:1 viiki.

Külalismeeskond Manchester United alustas kohtumist selgelt paremas hoos. 14. minutil lõi Raphael Varane palli vastaste väravasse, kuid mängu peakohtunik Mike Dean otsustas pärast VARiga konsulteerimist värava tühistada. Neli minutit hiljem läks United siiski juhtima, kui skoori tegi Paul Pogba.

Avapoolaja lõpus lõi omavärava Burnley kaitsja Ben Mee, ent taas sekkus VAR ja tabamus ei jäänud püsima. Teise poolaja alguses lõi Burnley viigivärava Jay Rodriguez ning kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

Manchester United hoiab liigatabelis 39 punktiga viiendat kohta, üheteistkümnenda viigi teeninud Burnley on tabelis 14 punktiga 20. ehk viimasel kohal.

Newcastle United võõrustas koduväljakul Evertoni ja teenis kindla 3:1 võidu. Külalised läksid 36. minutil Jamaal Lascellesi omaväravast juhtima, kuid minut hiljem viigistas seisu Mason Holgate'i omavärav. Teisel poolajal viis Ryan Fraseri tabamus kodumeeskonna juhtima ning lõpptulemuse vormistas Kieran Trippier, kes keerutas karistuslöögi värava alumisse nurka.

Kolmanda võidu teeninud Newcastle kerkis väljalangemistsoonist välja ning on 18 punktiga 17. kohal, Everton on 19 punktiga koha võrra kõrgemal.

Burnley - Manchester United 1:1
Newcastle United - Everton 3:1
West Ham - Watford 1:0

Toimetaja: Henrik Laever