Vanker valiti Maaseiki hooaja esimeses eurovõidus mängu parimaks mängijaks

Renet Vanker (nr 12)
Renet Vanker (nr 12) Autor/allikas: CEV

Teisipäeval said erinevates võrkpalli eurosarjades võidurõõmu nautida mitu välismaal pallivat eestlast. Henri Treiali ja Renet Vankeri koduklubi Maaseiki Greenyard alistas Meistrite liiga kohtumises Ankara Ziraat Bankasi ning Robert Täht ja Belchatowi Skra jõudsid CEV Cupi poolfinaali.

Maaseiki Greenyard pidas teisipäeva hilisõhtul Meistrite liigas tõelise põnevuskohtumise, kui tulemusega 3:2 (25:19, 23:25, 25:21, 22:25, 15:13) alistas kodumeeskond Ankara Ziraat Bankasi ning teenis eurosarjas hooaja esimese võidu. Renet Vanker valiti ka kohtumise parimaks mängijaks, vahendab Võrkpall24.

Maaseik avas mängu 25:19 geimivõiduga, mis oli ühtlasi nende jaoks esimene võidetud geim sel eurohooajal. Teise geimi kaotas Maaseik 23:25, kuid kolmanda geimi võitis taas Maaseik 25:21. Neljandas geimis tegi Türgi klubi tagasituleku ja viis 25:22 geimivõiduga mängu viiendasse geimi, mille Maaseik võitis 15:13.

Kohtumise parimaks mängijaks valitud Renet Vanker tõi viis punkti (+4), neist kolm tulid sulustamisel, üks rünnakul ja üks servil. Henri Treiali arvele jäi 10 punkti (+5).

B-alagrupis tõusis Maaseiki Greenyard nüüd ühe võiduga kolmandale kohale, kuid vaatamata teisipäeval saadud võidule pole Belgia klubil võimalik alagrupist edasi pääseda.

Tugevuselt teises eurosarjas, CEV Cupil, läksid veerandfinaali korduskohtumises vastamisi Robert Tähe koduklubi Belchatowi Skra ja Rumeenia klubi Galati CSM Arcada. Avakohtumise 3:2 võitnud Skra pani võõrsil oma paremuse kindlamalt maksma ja võitis teisipäeval 3:1 (25:21, 19:25, 25:19, 25:23) tulemusega.

Robert Täht tõi mängus rünnakuga kaks punkti (0), eestlase vastuvõtuprotsent oli lausa 100. Poola klubi edukaim mängumees oli Dick Kooy, kes tõi 18 punkti (+16).