Palmeiras pääses esimest korda klubide MM-il finaali

Palmeirase mängijad võitu tähistamas
Palmeirase mängijad võitu tähistamas Autor/allikas: SCANPIX/AP

Araabia Ühendemiraatides toimuvatel jalgpalliklubide maailmameistrivõistlustel alistas Brasiilia klubi Palmeiras poolfinaalis egiptlaste Al-Ahly 2:0 ning pääses esmakordselt finaali.

Samad meeskonnad kohtusid mulluse klubide MM-i kolmanda koha mängus, siis jäi penaltiseeria järel peale Al-Ahly. Seekord otsustas Copa Libertadorese võitja Palmeiras aga matši saatuse poolaja lõpus ja teise alguses, kui 39. minutil oli täpne Raphael Veiga ning 49. minutil Dudu.

Kolmapäeval selgitavad teise klubide MM-i finalisti Euroopa Meistrite liiga võitja Chelsea ning Aasia Meistrite liiga võitja, Saudi Araabia klubi Al-Hilal. Finaal toimub Abu Dhabis laupäeval.

Mullu võitis turniiri Müncheni Bayern, kes alistas finaalis Mehhiko klubi UANL 1:0.