Unics ja CSKA pidasid kolmele lisaajale läinud lahingu

Moskva CSKA - Kaasani Unics korvpalli Ühisliigas
Moskva CSKA - Kaasani Unics korvpalli Ühisliigas Autor/allikas: VTB-league.com

Korvpalli VTB Ühisliigas alistas tabeliliider Kaasani Unics Moskva suurklubi CSKA alles kolmanda lisaaja järel 105:103.

Kui avaveerandi võitis külalismeeskond Unics 26:13, vastas CSKA kohe 28:16 veerandajavõiduga ning esmaspäevase kohtumise ülejäänud 35 minutit mängiti tasavägist korvpalli.

Kümme sekundit enne normaalaja lõppu lõikas Unics palli vahelt ja Mario Hezonja viis külalised 77:75 juhtima, ent CSKA pääses veel vabaviskejoonele ja viis mängu esimesele lisaajale, kus Moskva meeskond pääses lõpusekunditel taas Marius Grigonise vabavisete läbi.

Ka teise lisaaja lõpus juhtis Unics kahe silmaga, pool minutit enne lõppu tabas Daniel Hackett kaks vabaviset ja allesjäänud 30 sekundi jooksul ei jõudnud kumbki meeskond korvini. Kolmandal lisaajal sai otsustavaks endise NBA mängija O.J. Mayo koos lõpusireeniga rõnga läbinud ülikeeruline vise.

Unicsi põhimehed rassisid esmaspäeval väljakul korralikult: Mario Hezonja arvele jäi 49 minutiga 31 punkti ja kümme lauapalli, koguni 53 minutit platsil olnud John Brown III toetas oma tiimi 16 punkti ja üheksa lauapalliga. Üleplatsimeheks oli CSKA kasuks 33 punkti visanud Hackett.

Kolmanda järjestikuse võidu teeninud Unics on 11 võidu ja kahe kaotusega tabeliliidriks, CSKA on üheksa võidu ja nelja kaotusega neljas.