Kalev/Cramo kaotas Euroliiga tipule ühe punktiga

Peterburi Zenit - BC Kalev/Cramo korvpalli Ühisliigas
Peterburi Zenit - BC Kalev/Cramo korvpalli Ühisliigas Autor/allikas: VTB-league.com

Korvpalli VTB Ühisliigas sai Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo esmaspäeval valusa kaotuse, kui kodusaalis jäädi Euroliigas neljandal kohal olevale Peterburi Zenitile alla 74:75.

Vene suurklubidest praegu Euroliigas kõrgeimal kohal olev Zenit võitis avaveerandi 22:15, aga kodumeeskond Kalev/Cramo läks poolajale ühepunktilises kaotusseisus.

Külalismeeskond tegi seejärel 11:0 spurdi ja juhtis otsustava neljandiku alguses 62:54, Donovan Jackson viskas siis vähem kui kahe minutiga kaheksa punkti, Eesti klubi vähendas vahe minimaalseks ning neile jäi ka viimane rünnak, kuid viskele paraku ei jõutud.

Üheksast kaugviskest kuus tabanud Jacksoni arvele jäi lõpuks 27 punkti, Kristjan Kitsing lisas 14 ja Silas Melson 12 punkti. Alex Poythress oli Zeniti resultatiivseim 21 silmaga.

Ühisliigas on Zenit kümne võidu ja kolme kaotusega teisel kohal, Kalev/Cramol on üheksandana kolm võitu ja üheksa kaotust.