Dortmundi Borussia kaotas seitsmeväravalise lahingu

Dortmundi Borussia kapten Marco Reus
Dortmundi Borussia kapten Marco Reus Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Müncheni Bayerni lähim jälitaja Dortmundi Borussia sai Saksamaa kõrgliigas hooaja kuuenda kaotuse, kui 21. voorus jäädi koduväljakul 2:5 alla Leverkuseni Bayerile.

Dortmund jäi 11. minutil kaotusseisu, kui pall põrkas väravavahi Gregor Kobeli tõrje järel meeskonnakaaslasest Manuel Akanjist väravasse. Viis minutit hiljem tabas samasugune saatus Leverkusenit, kui omavärava lõi Jeremie Frimpong, vahendab Soccernet.

Vaheajale mindi Leverkuseni kaheväravalises eduseisus, sest Florian Wirtz realiseeris 20. minutil kontrarünnaku ning kaheksa minutit hiljem lõi karistuslöögist värava Robert Andrich.

Jonathan Tah suurendas teise poolaja alguses nurgalöögi olukorras Leverkuseni eduseisu ja Moussa Diaby lisas 87. minutil viienda tabamuse. Lõppseisu vormistas vahetusest sekkunud Steffen Tigges, kes lõi esimesel üleminutil ühe värava tagasi.

Kolmandal kohal asuv Leverkusen lõpetas Dortmundi kolmemängulise võiduseeria. Dortmund kaotab Bayernile üheksa punktiga ning Leverkusen jääb omakorda Dortmundist maha viie punktiga.