Veemootorispordi aasta sportlased on Mattias Reinaas ja Erko Aabrams

Mattias Reinaas
Mattias Reinaas Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Eesti Veemoto Liit tunnustas Pärnus toimunud pidulikul autasustamise galal 2021 hooaja Eesti meistreid ja aasta parimaid sportlasi.

"Meil oli väga edukas aasta. Tähelepanuväärseks võib pidada esmakordselt võidetud MM-tiitleid jetispordi täiskasvanute klassides. Mattias Siimann ja Mattias Reinaas tegid ajalugu ja võitsid MM-tiitlid neljas jetiklassis. Erko Aabrams tõi Eestile esmakordselt paadiklassi F-500 MM-tiitli. Ander-Hubert Lauri võitis neljandat aastat järjest jetispordi SKI Junior GP3.2 klassi MM- ja EM-tiitli. Noorte paadiklassi GT-15 piloodid tõid EM-ilt kolmikvõidu. Kokku võideti tiitlivõistlustelt 25 medalit, neist seitse MM-tiitlit ja kuus EM-tiitlit. Oleme tänulikud meie treeneritele ja sportlastele, kes on teinud väga head tööd," võttis möödunud hooaja kokku Eesti Veemoto Liidu president Vahur Joala.

Aasta parima jetisportlase tiitli pälvis Reinaas, kes võitis Itaalias toimunud MM-il klassides SKI GP2 ja SKI GP3 maailmameistritiitli. Lisaks saavutas ta EM-sarjas SKI GP2 klassis Euroopa meistritiitli. Lisaks hulgaliselt esikohti Eesti, Läti ja Balti meistrivõistlustelt.

Aasta ringrajasportlaseks kuulutati Aabrams. Üheksa aastat tööd ja võistlemist MM-sarja tugevas konkurentsis kandis lõpuks vilja ja Aabrams tuli esimese eestlasena paadiklassi F-500 maailmameistriks. Varasemalt on ta võitnud F-500 klassis kaks MM-pronksi ja ühe MM-hõbeda.

Aasta jetijuunioriks tuli neljandat aastat järjest Ander-Hubert Lauri, kes jätkas oma edukat seeriat SKI Junior GP3.2 klassis ja tuli neljandat aastat järjest maailma- ja Euroopa meistriks.

Parima ringraja noorsportlase tiitli võitis Hendrik Arula. Soomes toimunud noorte paadiklassi GT-15 Euroopa meistrivõistlustel võitsid Eesti poisid kolmikvõidu ja Arula tuli Euroopa meistriks. MM-i see aasta ei toimunud.

Aasta noortetreeneri tiitel läks möödunud hooaja eest Lembit Aaslav-Kaasikule. Kaasik on viimase paari aastaga viinud Tallinna Veemotoklubi noortetreeningud täiesti uuele tasemele ja klubi noored on võitnud tiitlivõistlustelt mitmeid medaleid.

Parimaks treeneriks kuulutati Andres Lauri. Lisaks Ander-Hubert Lauri suurepärastele tulemustele on Andres Lauri õpetanud ja treeninud paljusid meie jetisportlasi, korraldanud võistlusi ja tegelenud jetispordi arendamisega läbi aastate.

Aasta parimaks jetiklubiks tuli neljandat hooaega järjest BRP Racing Team. Nende edukaim sportlane Mattias Siimann tõi Olbias toimunud MM-ilt koju kaks MM-tiitlit, EM-sarjast ühe Euroopa meistritiitli ja ühe EM-pronksi. Lisaks võideti klubi sportlaste poolt EM-sarjast kaks hõbemedalit ja üks pronksmedal.

Aasta parima ringrajapaatide klubi tiitel läks Tallinna Veemotoklubile. Klubi sportlased tõid tiitlivõistlustelt kokku viis medalit, neist kaks MM-tiitlit, kaks EM-tiitlit ja üks EM-hõbe.

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: