Kalev/Cramo lagunes Ühisliiga mängus viimasel veerandajal täielikult

BC Kalev/Cramo
BC Kalev/Cramo Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Korvpalli VTB Ühisliigas alustas BC Kalev/Cramo Kalevi Spordihallis Krasnodari Lokomotivi vastu viimast veerandaega 59:56 eduseisus, ent kaotas lõpuks 66:86.

Neli Eesti klubi mängijat - Kristjan Kitsing, Silas Melson, Martin Dorbek ja Ojars Šilins - andsid pühapäeval enne mängu positiivse koroonaproovi, mistõttu jäi Kalev/Cramo pink lühikeseks.

Sellele vaatamata lõpetas avaveerandi Lokomotivile viie punktiga kaotanud Kalev/Cramo poolaja tugevalt, kui tegi teise veerandaja alguses 13:3 spurdi ja läks pausile neljapunktises eduseisus.

Ka kolmas veerandaeg tõotas kohtumise lõppvaatuseks punkt-punkti lahingut, ent külalismeeskond hoidis Eesti klubi kuus minutit kuival, tegi 23:2 spurdi ja lubas Kalev/Cramol kümne minutiga visata vaid seitse punkti enda 30 vastu.

Donovan Jackson viskas Kalev/Cramo kasuks küll 18 punkti, ent tabas 25 viskest vaid kuus. Neli kaugviset tabanud Kregor Hermet lisas 14 ja Marcis Vitols 13 silma. Krasnodari klubi ridades jõudsid kahekohalise punktisummani viis meest, Errick McCollumi arvele jäi 17 punkti.

Eesti esiklubi tabas väljakult viskeid 35-protsendiliselt (23/65), kaotas lauavõitluse 35:45 ning jagas 12 korvisöötu, viis vähem kui vastased.

Kolmanda järjestikuse kaotuse saanud Kalev/Cramo on Ühisliigas kolme võidu ja kaheksa kaotusega üheksas, Lokomotiv kuue võidu ja nelja kaotusega viies.