Kullamäe nihutas Hispaania kõrgliigas punktirekordit

Korvpalli MM-valikmäng Eesti - Iisrael
Korvpalli MM-valikmäng Eesti - Iisrael Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti korvpallikoondislane Kristian Kullamäe viskas reedel Burgose eest enda Hispaania kõrgliiga punktirekordit tähistavad üheksa silma.

Burgos võõrustas reedel Tenerifet ja alustas neljandat veerandaega 17-punktises kaotusseisus. Kuigi viimane neljandik võideti 30:21, sellest enam ei piisanud ja Tenerife naaseb koju 81:73 võiduga.

Kullamäe sai võõrustajate eest mänguaega ligi 22 minutit ja selle aja jooksul viskas ta üheksa punkti (kahepunktivisked 3/4, kaugvisked 1/2) ning jagas kolm resultatiivset söötu. Eesti koondislase eelmine punktirekord Hispaania kõrgliigas oli septembri keskel Madridi Realile visatud kaheksa silma.

Burgos on sel hooajal kogunud neli võitu ja 13 kaotust, millega ollakse tabelis 17. ehk eelviimasel kohal. Tabeliliidriks on 16 võitu ja kaks kaotust teeninud Real.