Medvedev jõudis Austraalias teist aastat järjest finaali

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Tennise Austraalia lahtiste meesüksikmängu teises poolfinaalis alistas venelane Daniil Medvedev (ATP 2.) kreeklase Stefanos Tsitsipase (ATP 4.) 7:6 (7:5), 4:6, 6:4, 6:1.

Esimeses setis oli Medvedev kiires lõppmängus taga 0:2 ja 1:4, aga suutis viigistada 4:4 ja võita lõpuks 7:5. Teises sai otsustavaks üheksas geim, kui Medvedev kaotas oma servigeimi ja Tsitsipas järgmist enam käest ei lasknud.

Kolmandas ja neljandas ei kaotanud 25-aastane Medvedev aga ainsatki pallingugeimi. Kolmandas setis murdis Medvedev vastase kümnendas geimis, neljas sett läks juba lihtsamalt - 6:1 võit tuli 25 minutiga.

Venelase palling töötas hästi - tema esimese servi õnnetumise protsent oli 71, esimeselt servilt võttis Medvedev 86 ja teiselt 72 protsenti punktidest. Tsitsipasel olid vastavad arvud 69, 67 ja 62 protsenti.

Reedel 13 serviässa löönud Medvedev lõpetas Tsitsipase teekonna poolfinaalis ka mullu, aga toona ei võitnud kreeklane ainsatki setti. Taas finaali jõudnud venelane kohtub esikohamatšis Rafael Nadaliga (ATP 5.).