Malõgina jõudis Suurbritannias veerandfinaali

Elena Malõgina
Elena Malõgina Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

21-aastane Elena Malõgina (WTA 502.) sai Suurbritannias Loughborough's peetaval 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril raske võidu ja jõudis veerandfinaali.

Malõgina alistas teises ringis kaks tundi ja 45 minutit kestnud kohtumises 6:3, 6:7 (2), 7:5 sakslanna Anna Gabrici (WTA 626.). Seejuures teises setis läks Gabric kahe murdega 3:0 juhtima, aga Malõgina viigistas seisu. 6:5 eduseisus oli Malõginal ka matšpall, aga tal ei õnnestunud seda ära kasutada. Otsustavat setti asus Malõgina 2:0 ja 3:1 juhtima, kuid Gabric võitis kolm geimi järjest ja läks omakorda 4:3 ette. Seisul 5:5 võitis Malõgina pika geimi ja murdis sakslanna servi ning hoidis siis kindlalt ise servi, võites seti 7:5.

Gabric servis mängu jooksul viis ässa ja tegi seitse topeltviga, Malõgina sai kirja ühe ässa ja kolm topeltviga. Mängitud punktidest võitis Malõgina 111 ja Gabric 102.

Malõgina realiseeris 19 murdevõimalusest kaheksa, Gabric kasutas seitsmest murdepallist ära viis.

Veerandfinaalis läheb Malõgina vastamisi n-ö õnneliku kaotajana põhitabelisse pääsenud hollandlanna Jasmijn Gimbrerega (WTA 779.), kes sai kaks tundi ja 14 minutit kestnud matšis 6:7 (5), 6:1, 6:0 jagu alles 14-aastasest kohalikust mängijast Xu Minggest (WTA -).

Koos lätlanna Anna Ozerovaga osaleb Malõgina ka paarismängus, kus nad on jõudnud veerandfinaali.