Kreeka-rooma maadleja Kevin Uspenski võitis Herman Kare turniiri

Kevin Uspenski (sinises) maadlemas juunioride EMV 2021 koduse konkurendi Richard Karelsoniga Autor/allikas: Maria Kilk

18-aastane kreeka-rooma maadleja Kevin Uspenski võitis oma esimese täiskasvanute rahvusvahelise maadlusliidu (UWW) turniiri.

Laupäeval 15. jaanuaril Soomes Kouvolas toimunud Herman Kare turniiril võitis Uspenski kehakaalus kuni -97 kg alagrupis selle aastast Leedu meistrit Martynas Nemseviciust punktidega 4:3 ning Taani meistrit Mathias Baki 5:4. Poolfinaalis kohtus Uspenski soomlase Antti Haanpääga, kelle alistas seljaga ning punktidega 9:5. Finaalis oleks Uspenksi uuesti pidanud kohtuma Bakiga, aga vastast kohale ei tulnud.

Eestlastest said medali veel: Edvin Kin pronksmedali kehakaalus -77 kg, Raido Liitmäe hõbemedali ja Andreas Välis pronksmedali kehakaalus -87 kg ning Artur Vititin hõbemedali raskekaalus -130 kg.

Toimetaja: Sirli Vaarik