Aasta esimese koduse piljarditurniiri võitsid Mägi ja Vaher

Turniiri esinelik (vasakult: Kaarna, Grabe, Mägi, Vaher, Karl ja Gert Gnadeberg, Kingi, Adigazalov)
Turniiri esinelik (vasakult: Kaarna, Grabe, Mägi, Vaher, Karl ja Gert Gnadeberg, Kingi, Adigazalov) Autor/allikas: Eesti Piljardiliit

Tallinnas peetud hooaja esimese Olybeti piljardi paarismängu turniiri võitsid Eesti piljardikoondisesse kuuluv Mark Mägi ja seni lauljana tuntust kogunud Margus Vaher.

Ülimalt pingelises finaalis alistas tandem Mägi ja Vaher seisuga 7:6 vennad Karl ja Gert Gnadebergi. Kõigest 15-aastane Karl Gnadeberg kuulub teist aastat järjest nii Eesti juunioride kui ka täiskasvanute koondisesse. Kolmandad kohad saavutasid paarid Rafig Adigazalov ja Karl-Kristjan Kingi ning Denis Grabe ja Karel Kaarna. Viimased olid vaieldamatult ka turniiri favoriidid.

Võistluse tegi põnevaks asjaolu, et ühes paaris ei tohtinud olla kahte meistriliiga tasemega mängijat. Siit ka selgitus, miks eelmisel aastal Eestile paarismängu MM-ilt pronksi võitnud Grabe ja Mägi ei osalenud ühes meeskonnas.

 "Laulja ja nüüdseks ka piljardisportlane Margus Vaher alustas piljardimänguga vähem kui kaks aastat tagasi, kui osales minu poolt läbi viidud koolitusel. Juba siis oli näha, et mees võtab asja äärmiselt tõsiselt ning sihiks ei ole niisama piljardi rahvaliigas toksimine", ütles Kalevi Piljardikooli ja Eesti Piljardiliidu esindaja Kristjan Kuusik. "Tugevate Eesti mängijate kaasabil on Margusest sirgunud tõsiseltvõetav piljardisportlane mistõttu omistati talle enne turniiri algust alaliidu poolt ka 2021 aasta uustulnuka tiitel", lisas Kuusik.

 "Olen piljardispordiga tegelenud nüüdseks alla kahe aasta. Esimene kuu oli piljard minu jaoks lihtsalt üks äge ja uus hobi. Seejärel oli huvitav väljakutse, kui ligi aasta jagu sai õiget tehnikat arendatud ja nüüdseks on see ala mu jaoks kirg ning lemmik sport", ütles peale turniiri võitu Vaher.

 Kokku osales võistlustel 24 piljardispordi paari.

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: