Chelsea lõi karikamängus viis väravat

Londoni Chelsea kaitsja Andreas Christensen
Londoni Chelsea kaitsja Andreas Christensen Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Laupäeval alistas Londoni Chelsea FA karikasarja kolmanda ringi kohtumises tugevuselt viiendasse liigasse kuuluva Chesterfieldi 5:1.

Timo Werner viis Chelsea kohtumise kuuendal minutil juhtima ning avapoolajal lõid kõrgliigaklubi eest värava veel Callum Hudson-Odoi, Romelu Lukaku ja Andreas Christensen.

Chelsea viies värav sündis kohtumise 55. minutil, kui penalti realiseeris Hakim Ziyech. Chesterfieldi auvärava lõi 80. minutil Akwasi Asante.

Kõrgliigaklubid Everton ja Southampton vajasid lisaaega, et alistada esiliigaklubid Hull City ja Swansea City. Everton jäi juba kohtumise esimesel minutil kaotusseisu, kui Hull City eest lõi värava Tyler Smith. Poolajapausile läks Everton siiski eduseisus, kuna kõrgliigaklubi eest lõid värava Demarai Gray ja Andre Gomes.

71. minutil Hull City viigistas tänu Ryan Longmanile ning normaalajal rohkem väravaid ei löödud. Evertoni võiduvärava lõi 99. minutil Andros Townsend.

Southampton alistas lisaajal 3:2 tulemusega Swansea City. Nathan Redmondi värav viis Southamptoni 8. minutil juhtima, ent 77. minutil viigistas seisu Joel Piroe.

Lisaajal läks Swansea Jan Bednareki omaväravast juhtima, kuid kõigest minut hiljem viigistas Southampton Mohamed Elyounoussi väravast. Southamptoni võiduvärava lõi 102. minutil Shane Long.

Kõrgliigas 18. positsioonil paiknev Burnley pidi koduväljakul tunnistama esiliigasse kuuluva Huddersfield Towni 1:2 paremust. Jay Rodriguez viis Burnley 28. minutil juhtima, ent teisel poolajal viigistas seisu Josh Koroma. Kolm minutit enne normaalaja lõppu lõi Huddersfieldi võiduvärava Matthew Pearson.

Toimetaja: Henrik Laever