Tallinnas toimub ratastoolikurlingu MK-etapp

Ratastoolikurling
Ratastoolikurling Autor/allikas: Eesti Paralümpiakomitee

Reedel algab Tondiraba jäähalli kurlinguareenil rahvusvaheline MK-etapp ratastoolikurlingus, mis toob kohale tulevased paraolümpiamängude osalejad ja kujuneb Eesti võistkonna jaoks paraolümpiamängude peaprooviks.

Eestis toimuval MK-etapil WCT Tallinn Wheelchair International 2022 on kohal lisaks Eesti võistkonnale neli Pekingi paraolümpiamängudele kvalifitseerunud ratastoolikurlingu võistkonda Venemaalt, Šotimaalt, Rootsist ja Lätist.

Turniiril teeb kaasa ka Soome ratastoolikurlingu võistkond, kes Pekingi paraolümpiamängudele ei kvalifitseerunud, kuid Soome esindus on osalenud kahel eelneval paraolümpial.  

"Ratastoolikurlingu turniiri alguseni Pekingi paraolümpiamängudel on jäänud pisut vähem kui kaks kuud ning meie eesmärgiks on lihvida oma vormi. Algaval turniiril saame proovile panna oma jõud ning analüüsida nii enda kui ka vastaste tugevaid ja nõrgemaid külgi. See võimaldab meil ennast veelgi paremini ajalooliseks tippvõistluseks ette valmistada. Kergeid võite turniiril kindlasti ei anta, kõik võistkonnad on tugevad ja kogenud võistlejad," sõnas Eesti ratastoolikurlingu võistkonna kapten Andrei Koitmäe.

Nädalavahetusel toimuval turniiril kuuluvad Eesti ratastoolikurlingu võistkonda Andrei Koitmäe, Ain Villau, Lauri Murašov, Kätlin Riidebach ja Signe Falkenberg. Eesti võistkonna treeneriks on kanadalane Chris Bowden. Eesti esimeseks vastaseks on Soome võistkond.

Mängude ajakava ja tulemusi on võimalik vaadata siin.

Eesti ratastoolikurlingu võistkond alustas treeninguid 2015. aasta jaanuaris ning jõudis seitsme aastaga maailma 12 parima hulka. Ratastoolikurlingu turniir Pekingi paraolümpiamängudel toimub sel aastall 4.-13.märtsini. Paraolümpiamängudel kohtuvad Eesti sportlased Hiina, Venemaa, Norra, Korea, Šotimaa, Kanada, Slovakkia, Rootsi, Läti, Šveitsi ja Ameerika Ühendriikide koondistega.  

Ratastoolikurlingus liigutakse jääl ringi ratastoolis ja kivid saadetakse teele spetsiaalsete keppidega. Kuna erinevalt tavakurlingust jää harjamist ei toimu, peavad mängijate visked olema väga täpsed. Ratastoolikurlingut mängitakse viieliikmelistes segavõistkondades ja vähemalt üks liige peab olema vastassugupoolest. 

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: