Kristjan Ilves: ma ei taha ju kehvem mees olla kui Markvardt ja Levandi

Kristjan Ilves
Kristjan Ilves Autor/allikas: Grete Roos

Eesti Olümpiaakadeemia taskuhäälingu külaliseks oli kahevõistleja Kristjan Ilves, kelle unistuseks on võita medal tiitlivõistlustel.

"Ega ma ei taha ju kehvem mees olla kui Ago Markvardt ja Allar Levandi, loodetavasti lähevad asjad hästi," ütles Eesti parim kahevõistleja Kristjan Ilves. MK-etappidel on Ilvesel jäänud värskusest puudu raskete treeningute tõttu, kuid ta usub, et värskuse saavutamisel on võimalik olümpiamängudel võidelda pjedestaalikoha eest.

Taskuhäälingus oli juttu ka sellest, et Kristjan Ilvesel on äärmiselt plahvatuslikud lihased, seega on ta hea sprindikiirenduses ja talle on kahevõistlejate hulgas lõpusirgel raske leida vastast. Seda tõestas ta juba ka Ruka MK-etapil kui saavutas tihedas lõpuheitluses neljanda koha. Kahtlemata on see hea märk enne olümpiamänge.

Räägitakse, et 70% suusahüppest tehakse äratõukel, kuid Ilvese sõnul algab hea hüpe tegelikult juba stardipoomil. "Kõik algab sellest, et kuidas sa poomist lahti lased. Kui ma Norra läksin, siis me tegelesime poolteist aastat sellega, et kuidas ma poomilt ära tõukan ja kuidas kohe õige asend saavutada," rääkis Ilves. Ta lisas, et hea lennuasendi ja keha hoidmisega saab hüpet päästa, kuid kõik eeltöö tehakse ikkagi ära juba hoovõtul ja äratõukel.

Treeningutel on Kristjan Ilves juba mitu aastat kasutanud spordipsühholoogi abi, tänu kellele on ta saavutanud stabiilsuse. Psühholoogi nõuannete abil loodab ta leida rahu juba hüppetorni minnes: "Kui sa juba lähed torni ja oled kaotanud fookuse, siis ei saagi head hüpet tulla." Ilvese sõnul peab hüpe tulema automaatselt ja ta peab olema hoovõtul täiesti vaba, sest kui minna pingesse, siis laguneb tehnika täielikult.

Ilves sõnas taskuhäälingus, et kõigepealt tuleb saavutada eelkõige treenigutel hea hüppekindlus: "Võistlustel on raske eeldada, et suudad veel midagi hüpetes juurde panna, pigem tehakse võistlustel ikkagi pisut kehvem tulemus kui treeningutel." Seega tuleks Ilvese arvates püüelda selle poole, et teha treeningutel palju väga kindla tasemega hüppeid.

2022. aasta taliolümpiamängud toimuvad Pekingis 2. veebruarist 20. veebruarini, Kristjan Ilves võistleb 9. veebruaril ja 15. veebruaril.

Eesti Olümpiaakadeemia värsket taskuhäälingut saab kuulata siit:

Soundcloud
Youtube
Eesti Olümpiaakadeemia koduleht
Podcast.ee

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: