Eesti sprindimeister hakkab õpingute ja õpetamise kõrvalt EM-normi jahtima

Sel hooajal Eestis 200 meetri jooksus naiste esinumbriks tõusnud sprinter Kristin Saua on teinud korraliku arenguhüppe töö ja õpingute kõrvalt.

200 meetris tänavu Eesti naiste kõigi aegade neljanda tulemuse 23,90 välja jooksnud Kristin Saua on Tartumaal Melliste Koolis kehalise kasvatuse õpetaja ja kergejõustikutreener. Mullu Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas bakalaureusekraadi kätte saanud 23-aastane sprinter hakkas noori õpetama juba tudengina.

"Teisel aastal sain pakkumise tulla õpetajaks, võtsin selle vastu ja sealt läks edasi. Sellest aastast juhendan kergejõustikurühma ja see tuli ka nii, et õpilased palusid mul kergejõustikuringi teha," rääkis Saua ERR-ile.

Noorte õpilastega võistleb ta Melliste koolitiimiga nüüd ka TV 10 Olümpiastarti sarjas, mille etappidel osales kooliõpilasena ka ise ja võitis üheksa aastat tagasi Parksepa Keskkooli esindades 60 meetri sprindi.

Sel hooajal võitis Saua 200 meetris Eesti meistritiitli nii sees kui väljas ja parandas oluliselt oma rekordeid. Järgmise aasta augustis toimuva EM-i normide püüdmiseks on vaja teha veel suurem arenguhüpe.

"Meil ongi võetud eesmärk, et suvel palju välismaal võistelda ja koguda reitingupunkte, siis vaatame edasi, mis augustis saab," tõdes Saua.

Saua treenib töö kõrvalt viis korda nädalas Tartus Tiina Toropi käe all ja jätkab ülikooliõpinguid magistriõppes. "Kui kuskil jääb ajapuudus, võtan selle mõne teise tegevuse arvelt. Trenn ära ei jää," kinnitas sprinter.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: