Spordivaldkond sai üle 900 000 euro kriisiabi

Tiit Terik
Tiit Terik Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Spordivaldkonnale jagati kahe kriisiabi vooru raames 903 556 eurot toetusi. Liikumisharrastuse ürituste jätkusuutlikkuse tagamiseks jagati 13 projektile 684 998 eurot ning rahvusvaheliste spordisündmuste kahjuhüvitise voorus anti neljale projektile 228 558 eurot.

"Nii vaimse kui ka füüsilise tervise eest tuleb praegusel ajal eriti hoolt kanda. Seetõttu on loomulik, et riik toetab liikumisharrastuse ürituste ja rahvusvaheliste spordisündmuste korraldajaid. Siis saavad need spordikorraldajad levitada spordipisikut ja tugevdada meie meelt ja keha ka tulevikus," ütles kultuuriminister Tiit Terik.

Vooru "Rahvusvaheliste spordisündmuste kahjuhüvitis" eesmärk on osaliselt hüvitada koroonaviirusest tingitud tõendatud kahju rahvusvahelise spordisündmuse korraldajale, kelle üritused olid Eestis planeeritud perioodile 1.01 - 31.08.2021. Taotlusvooru eelarvemaht oli 500 000 eurot.

Liikumisharrastuste ürituste taotlusvooru eesmärk oli koroonaviiruse levikuga seotud möödapääsmatute kulude kompenseerimine suurematele üleriigilise tähtsusega traditsioonilisi liikumisüritusi korraldavatele spordiühendustele, et tagada nende jätkusuutlikkus piirangute lõppemisel. Taotlusvooru kogu aasta eelarvemaht oli 806 893 eurot.

Kuni 10. detsembrini on avatud "Rahvusvaheliste spordisündmuste kahjuhüvitis" kriisiabi teine voor, mille eelarvemaht on 700 000 eurot. Täpsemalt saab vooru kohta lugeda Kultuuriministeeriumi koduleheküljelt.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: