Üleplatsimees Tass vedas Saint Mary'se võidule

Matthias Tass
Matthias Tass Autor/allikas: SCANPIX/AFP

USA üliõpilaskorvpalliliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Matthias Tass tegi hea esituse, kui aitas Saint Mary's Gaelsi koduväljakul 67:50 (30:28) võidule UC Riverside Highlandersi üle.

Algkoosseisus alustanud Tass viibis väljakul 30 minutit ja viskas selle ajaga üleplatsimehena 18 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 2/6), võttis kuus lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ning blokeeris ühe vastaste pealeviske, vahendab Korvpall24.ee.

Tassi meeskonnakaaslane Leemet Böckler pääses mängu lõpus platsile veidi rohkem kui minutiks ning tõi selle ajaga 3 punkti, tabades ainsa teele saadetud kaugviske.

Saint Mary's on sel hooajal kaheksast mängust võitnud seitse, kusjuures ainus allajäämine tuli vastu võtta Markus Ilveri kodumeeskonnalt Wisconsinilt.

Läinud öösel oli võistlustules ka Carlos Jürgensi ülikoolimeeskond Oral Roberts Golden Eagles, kes alistas koduväljakul linnarivaali Tulsa Golden Hurricane'i 87:80 (45:40).

Algviisikusse kuulunud Jürgens sai mänguaega 37 minutit, mille jooksul viskas ta üheksa punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/4, vabavisked 2/2).

Jürgens ja tema meeskonnakaaslased said pärast mängu pea kohale tõsta ka karika, kuna võitjale oli ette nähtud Mayor's Cup nimeline trofee.