Palmeiras võitis teist aastat järjest Copa Libertadorese

Palmeiras võitu tähistamas
Palmeiras võitu tähistamas Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Lõuna-Ameerika tähtsaima jalgpalli klubiturniiri Copa Libertadorese võitis teist aastat järjest Brasiilia kõrgliigaklubi Palmeiras.

Finaalis kohtus Palmeiras teise Brasiilia klubi Flamengoga ning võttis lisaajal 2:1 võidu. Palmeirase esimese värava lõi 5. minutil Raphael Veiga ning 18. minutil viigistas kohtumise Flamengo Gabriel Barbosa. Lisaaja võiduvärava lõi Palmeirasele Deyverson.

Palmeirase portugallasest peatreener Abel Ferreira on esimene eurooplane, kes on Libertadorese kaks korda võitnud.

"Kõik ütlesid, et Palmeiras kaotab selle mängu, kuid me oleme meeskond ja perekond," ütles võiduvärava löönud Deyverson.

"Inimesed, kes meid juba enne mängu maha kandsid, peavad meid nüüd rohkem austama. Me väärime õnnitlusi," lisas ta.

Palmeiras võitis Copa Libertadorese ka 1999. ja 2020. aastal.

Toimetaja: Sirli Vaarik