Viimsi sai liidrite mängus Sillamäel kindla võidu

Hooaega UEFA Meistrite liiga eelturniiri võõrutamisega alustanud Viimsi Smsraha on Eesti liigat alustanud taas võidukalt. Autor/allikas: Ago Gaškov

Eesti saalijalgpallimeistrivõistluste meistriliigas peeti laupäeval viienda vooru mänge, kus võidu said Rummu Dünamo, Viimsi FC Smsraha, Narva United FC, JK Kohila ja Tartu Ravens Futsal.

Vooru keskne kohtumine peeti Sillamäel, kus vastamisi olid nelja võiduga alustanud Viimsi FC Smsraha ja neljast mängust kolm võitnud NPM Silmet FC Sillamäe. Selles kohtumises jagus tasavägist mängu vaid avapoolajaks, mille külalised võitsid 3:1. Teisel poolajal läksid tiitlikaitsjad Viimsist oma teed ja sillamäelased lõid mängu lõpu eel teise värava: lõppseisuks 2:10. Kaks väravat lõid Viimsi kasuks Ervin ja Edwin Stüf ning Nikita Andrejev, kaotajate mõlemad väravad lõi Aleksandr Dubõkin.

Vooru avamängus oli FC Jõgeva Wolvesil Kohilas Rummu Dünamo vastu avapoolajal hulgaliselt skoori tegemise võimalusi, kuid esimese seitsme minutiga löödud väravatest võitis poolaja Dünamo 3:0. Teise poolaja alguses lõid "hundid" kaks väravat tagasi, kuid dünamolased ei murdunud ja taastasid kolmeväravalise eduseisu – 5:2 –, ning mäng võideti 8:4. Sealjuures viimasel minutil löödi kolm väravat. Nelja tabamusega oli võitjate edukaim valgevenelane Chaslau Ustsinovich, kaotajatest sai kaks värava kirja Aleksei Golubev.

Kohilas peeti laupäeval teinegi mäng, kus vastamisi olid JK Kohila ja Sillamäe Alexela. Poolaeg lõppes selles mängus 3:3, kuid kohtumise võitis 6:3 JK Kohila. Mängu resultatiivseim oli Sander Kõva, kes lõi kaks väravat JK Kohila ja ühe Sillamäe Alexela kasuks.

Võrus võitis Rõuge Saunamaa Narva United FC vastu poolaja 3:2, kuid kaotas mängu 5:7. Üheks murdemomendiks oli see, kui 3.46 enne lõppu seisul 4:4 sai Rõuge mängija Sören Veinolainen teise kollase kaardi eest punase ja külalised suutsid realiseerida arvulise ülekaalu ning seejärel saadi kiirelt veel kaks väravat, mis Rõuge kaotusseisu tegi juba kolmeväravaliseks (4:7). Lohutuseks said väljakuperemehed viimasel sekundil teha 10 meetri penaltist lõppseisuks 5:7. Koguni viis väravat lõi võitjate kasuks Sergei Aleksandrov, kaotajatest oli kahe värava autor Eduard Desjatski.

Hooaja seni väravatevaeseim mäng peeti Kiilis, kus Tallinna FC Cosmos läks Tartu Ravens Futsali vastu küll 1:0 juhtima, kuid mängu võitsid tartlased 2:1 (1:1). Viis ja pool minutit enne kohtumise lõppu tõrjus Tartu väravavaht Ville Tüve vastaste 6 meetri penalti.

Paremusjärjestus (5/18): 1. Viimsi FC Smsraha 15, 2.-3. Narva United FC ja Tartu Ravens Futsal 12, 4.-5. NPM Silmet FC Sillamäe ja Rummu Dünamo 9, 6.-8. Tallinna FC Cosmos, Rõuge Saunamaa ja JK Kohila 6, 9.-10. Sillamäe Alexela ja FC Jõgeva Wolves 0 punkti.

Kuuenda vooru kohtumised peetakse 3.-5. detsembrini ning vooru keskses kohtumises on laupäeval Viimsis vastamisi eelmise hooaja meister Viimsi FC Smsraha ja eelmise hooaja pronks Narva United FC.