Haaland naasis väravaga, aga Bayern jäi ülitähtsa duelli eel liidriks

Erling Braut Haaland
Erling Braut Haaland Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas olid laupäeval võidukad nii Dortmundi Borussia kui liidrina jätkav Müncheni Bayern.

Dortmundi Borussia sõitis laupäeval külla Wolfsburgile ja jäi kiirelt kaotusseisu, kui Wout Weghorst viis kodumeeskonna juba teisel minutil juhtima. 35. minutil tõmbas Maxence Lacroix karistusalas maha Marco Reusi ning Emre Can realiseeris penalti, tuues vaheajaks tabloole seisu 1:1.

Dortmund avaldas teisel poolajal võõrustajatele tugevat survet ning see kandis vilja 55. minutil, kui Donyell Maleni madal kauglöök viis äsja Meistrite liigast välja langenud klubi 2:1 ette. Lõppskoori vormistas kümme minutit enne lõpuvilet Erling Haaland, kes naasis laupäeval väljakule pärast seitse mängu kestnud vigastuspausi.

Võit tõstis Dortmundi mõneks tunniks Bundesliga tippu, kuid Leroy Sane 71. minuti võiduvärav tõi Müncheni Bayernile koduväljakul 1:0 võidu Bielefeldi Arminia üle ning tiitlikaitsja jätkab ikkagi tabelis esikohal.

Hooaega suurepäraselt alustanud Freiburg sai laupäeval tabelisse kolmanda järjestikuse kaotuse, kui 1:2 jäädi alla tabeli teises pooles olevale Bochumile. Bayernil on 13 vooru järel 31 ja Dortmundil 30 punkti, Freiburgil kolmandana 22 silma. Järgmisel nädalal leiab Bundesligas aset ülitähtis mäng, kui Dortmund võõrustab Bayerni.