Zahovaiko ei jätka Paide Linnameeskonna peatreenerina

Vjatšeslav Zahovaiko ja Andre Frolov
Vjatšeslav Zahovaiko ja Andre Frolov Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Paide Linnameeskond andis laupäeval teada, et ei jätka koostööd senise peatreeneri Vjatšeslav Zahovaikoga.

2016. aasta lõpust Järvamaa esindusklubi juhendanud Zahovaiko käe all tegi Paide 2020. aastal debüüdi eurosarjas ning võitis kahel viimasel hooajal medali: 2020. aastal hõbeda ja tänavu pronksi, kirjutab Paide klubi Facebooki lehel.

Zahovaiko viide aastasse mahuvad amatöörvõistkonna kasvamine profimeeskonnaks, Paide Linnameeskonna areng Eesti tippklubiks, eurosarja jõudmine ning mitmete välismängijate arendamine ja nende üleminekud tugevamatesse liigadesse.

Endine Eesti koondislane juhendab Paide Linnameeskonda peatreenerina nii eeloleval pühapäeval FC Flora vastu kui ka 5. detsembri viimase vooru kodumängus Nõmme Kaljuga.

"Oleme viimase viie aasta jooksul viinud ellu olulise peatüki klubi strateegias, arendanud nii klubi organisatoorset võimekust, kui teinud olulise arengu ka esindusmeeskonna näol. Kui Meelis Rooba juhtimisel sai Paidest vaieldamatult parim amatöörvõistkond, siis Slava ülesandeks sai viia Paide Premium liiga tippu. Täna 5 aastat hiljem võime öelda, et see missioon on edukalt ellu viidud," rääkis Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe.

"Oleme selle aja jooksul koos kogenud hulga imelisi hetki, mis on liitnud ja oluliselt kasvatanud ka klubi kogukonda. Samas on peatreeneriamet ka väga nõudlik, ning see läbi loob paratamatult fooni, kus ühel hetkel on järgmiseks käiguks vaja uut värskust. Slava on kogu karjääri mängijana olnud nõudlik ning kompromissitu võitleja ja peatreeneriks nimetamise esimesest päevast peale on ta seda kandnud ka ühes maailma kõige raskemas ametis."

"Paide Linnameeskond jääb alatiseks klubiks, kus Slava peatreenerina alustas. Täname südamest Slavat tehtud töö eest ja soovime head minekut nii kaheks viimaseks mänguks, kui ka kogu tema edasiseks karjääriks peatreenerina," lisas Veskimäe.

"Need on olnud minu elus erilised viis aastat. Teekond on olnud raske, konarlik, aga järjepidev ning sihikindel. Olen uhke tehtud töö üle. Vundament, millelt edasi minna, on tugev ja lootustandev. Eriline tänu klubi juhtkonnale Veikole, Erkkole, Margusele, Jaanusele ja Gerdile piiramatu usalduse ja toetuse eest. Iga alustav treener vajab aega ja toetust," sõnas Zahovaiko.

"Kogu südamest tänan mängijaid, kes aitasid mind sellel teekonnal kasvada. Tänu nendele meestele olen omandanud hindamatuid teadmisi ja, mis kõige olulisem, olen leidnud oma mängufilosoofia ja -stiili, millele jään ka edaspidi truuks. Soovin tänada oma kalleid kolleege Riinat, Andreid, Jürist, Erkit ja Anttit, kelle tohutu panuseta poleks Paide Linnameeskond seal, kus praegu on. Koos teiega tegime paar viimast hooaega midagi unikaalset, erakordset ja ainulaadset. Mõlemad klubi tippvõistkonnad – nii esindus, kui ka duubel – viia tippu on suurt aplausi väärt ja seetõttu ei saa Paidet võrrelda ühegi Eesti klubiga," jätkas Zahovaiko.

"Muidugi ka meie kallid fännid, te olete imelised, lojaalsed ja minu silmis parimad! Suur kummardus ja suur, suur aitäh! Emotsionaalselt on raske klubist ära minna, aga see on vajalik ja õige samm. Iga muutus on uus võimalus. Soovin klubile edaspidiseks edu!"

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: