Kõrgushüppe Euroopa meistri võistluskeeld jääb kehtima

Aleksandr Šustov
Aleksandr Šustov Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

2010. aastal kõrgushüppes Euroopa meistriks kroonitud venelase Aleksandr Šustovi nelja-aastane võistluskeeld jäeti jõusse.

Venemaa kõrgushüppaja ei olnud võistluskeeluga rahul ja kaebas otsuse edasi Rahvusvahelisse Spordi Arbitraažikohtusse (CAS). Kohus jättis venelase kaebuse aga rahuldamata.

Šustovi karistati eelmise aasta juunis "keelatud aine või meetodi kasutamises või kasutamise katses" . Dopingureeglite rikkumise eest sai ta nelja aasta pikkuse võistluskeelu. Keelatud aine või meetodi üksikasju ei ole avalikustatud.

Samuti tühistati 37-aastase mehe tulemused alates 2013. aasta juulist kuni 2017. aasta juulini. Sinna perioodi sisse jääb ka 2013. aasta Moskva MM-i seitsmes koht.

"Aleksandr Šustov esitas 20. juulil 2020. aastal CAS-ile kaebuse, milles taotleb võistluskeelu ja talle määratud distsiplinaarkaristuste tühistamist," seisis CAS-i otsuses.

"Olles tutvunud nii kirjalike dokumentide kui ka kohtus esitatud argumentide ja tõenditega, ei leidnud CAS põhjust vaidlustatud otsuse tühistamiseks, jättes kaebuse rahuldamata."

Šustov lõpetas võistlemise 2017. aastal.

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: