Eesti Orienteerumisliidu teenetemärgi pälvis Mati Poom

Mati Poom Eesti meistrivõistlustel Kuressaares 2021
Mati Poom Eesti meistrivõistlustel Kuressaares 2021 Autor/allikas: Liisa Maksimov

Eesti Orienteerumisliit (EOL) annab alates 2017. aastast välja teenetemärki, millega tunnustatakse isikuid, kellel on väärilisi teeneid Eesti Orienteerumisliidu põhikirjaliste eesmärkide elluviimisel või tähelepanuväärseid saavutusi orienteerumisspordi arendamisel Eestis ja mujal maailmas. Äsjasel EOL üldkogul kuulutati välja teenetemärgi nr 8 laureaat: kauaaegne alaliidu tegevjuht Mati Poom.

Poom on kogu oma tööelu pühendanud orienteerumisele: võistlejana, korraldajana ja juhina. Aastatel 1966-1972 esindas ta korduvalt Eestit vabariigi koondise liikmena ning 1969. aastal täitis meistersportlase normi.

Aastatel 1975-1990 töötas Poom spordiühingu Kalev orienteerumisjuhina, olles samal ajal 1971. aastast Eesti koondise tegevuse korraldaja (toonase Eesti Orienteerumisföderatsiooni treenerite nõukogu esimees).

Aastatel 1990-1997 töötas ta Eesti Orienteerumisliidu tegevdirektorina, aastast 2006 on ta orienteerumisklubi TON juhatuse liige ning alates 2013. aastast juhatuse esimees.

Poom on jätkuvalt aktiivne võistleja ja tegeleb orienteerumisvarustuse maaletoomise ja müügiga.

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: