Koroonapiirangut rikkunud ja politseid rünnanud Sagan sai rahatrahvi

Peter Sagan
Peter Sagan Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Monaco kohus määras aprillis koroonareegleid rikkunud ja politseile vastu hakanud Slovakkia jalgratturile Peter Saganile rahatrahve enam kui 5000 euro väärtuses.

25. aprillil pool tundi pärast südaööd peatasid võimud Sagani ja tema venna. Nimelt kehtis Monacos sel ajal koroonapiiranguna öine liikumiskeeld.

Jalgratturi esindaja sõnas kohtus, et kui politsei üritas sportlast autost välja saada, siis joobes Sagan ägestus, kuna arvas, et teda viiakse sundvaktsineerima.

Väljaande Nice-Martini teatel sai üks politseinik rüseluses viga ja kainestusmajja viidud jalgrattur ei mäleta teadete kohaselt juhtunust midagi. Hiljem vabandas ta oma käitumise pärast ja lisas, et sai pärast "koledat vahejuhtumit väärtuslikke õppetunde".

Kohus karistas Saganit võimudele vastuhaku ja politseiniku vigastamise eest 5000 euroga. Samuti sai ta 100 eurot trahvi liikumiskeelu rikkumise eest. Ka peab süüalune tasuma 1500 euro jagu tsiviilmenetluse kulusid.

Enne vahejuhtumit oli Sagan veebruaris nakatunud koroonaviirusega.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: