Kriisa ja Arizona võitsid Las Vegases miniturniiri

Kerr Kriisa (number 25)
Kerr Kriisa (number 25) Autor/allikas: SCANPIX/AFP

USA üliõpilaskorvpalliliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Kerr Kriisa kodumeeskond Arizona Wildcats võitis Las Vegases peetud miniturniiri, alistades finaalis 80:62 Michigan Wolverinesi.

Pea kogu kohtumist domineerinud Arizona juhtis poolajaks 37:29 ning enam edu ei loovutanudki, vahendab korvpall24.geenius.ee.

Algviisikusse kuulunud Kriisa viibis väljakul 29 minutit ning kogus seitse punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/8), võttis kaks lauapalli, andis mängu parimana seitse korvisöötu, tegi neli vaheltlõiget ja sai NCAA-s kirja oma esimese viskeblokeeringu. Lisaks tegi ta ühe isikliku vea.

Nii resultatiivsetes söötudes kui ka vaheltlõigetes tegi eestlane oma ülikoolikarjääri rekordi.

Üleplatsimeheks kerkis Kriisa meeskonnakaaslane Christian Koloko, kes viskas 22 punkti ja hankis seitse lauapalli. Bennedict Mathurin lisas 16 punkti. Michigani resultatiivseim oli 14 punkti visanud Eli Brooks. Caleb Houstan, keda ennustatakse järgmise NBA drafti esimese ringi valikuks, piirdus kuue punktiga.

Arizona on hooaega alustanud suurepäraselt, olles võitnud kõik senised viis kohtumist.

Toimetaja: Sirli Vaarik